Wydarzenia Duszpasterstwa

Wydarzenia Duszpasterstwa 11 lipca 2015 wyświetleń: 3171

Akcja Ukraina

"Akcja Ukraina jest to jeden z projektów Wspólnoty Indywidualności Otwartych, działającej przy parafii pw. św. Józefa na krakowskim Podgórzu.

Akcja Ukraina to 12 wolontariuszy, którzy w lipcu jadą do miejscowości Pnikut w zachodniej Ukrainie, gdzie przeprowadzają rekolekcje dla około 70 dzieci polskiego pochodzenia.

Pnikut to miejscowość, w której 70% mieszkańców stanowią katolicy, co na Ukrainie stanowi już rzadkość. W parafii posługę proboszcza już od 20 lat pełni ksiądz Stanisław Węgrzyński, który niesamowicie zna swoich parafian i jest dla nich autorytetem.

Przez cały tydzień wolontariusze oraz dzieci odkrywają wzajemnie Boga, dzielą się swoją wiarą, a także spędzają wspólnie czas na zabawach.

Tegoroczna, już 16 edycja Akcji będzie przebiegała pod znakiem RODZINY i jej hasło to: Każdy chłopak i dziewczyna, wie, że ważna jest RODZINA!

Poprzez konferencje i prace w grupach zamierzamy dzieciom przekazać, na podstawie różnych przykładów z Biblii, kilka relacji jakie zachodzą w rodzinie, tj.:
1) dziecko - rodzice
2) dziecko - rodzeństwo
3) dziecko - krewni
4) dziecko - Bóg

Dodatkowo, będziemy się dzielić z dziećmi swoimi pasjami oraz zainteresowaniami i przygotowaliśmy dla nich 5 bloków tematycznych, które zrealizujemy w postaci zajęć popołudniowych.
Będą to:
1) laboratorium, czyli proste reakcje chemiczne i poznawanie swoich zmysłów
2) pierwsza pomoc, czyli nauka bandażowania i reanimacji
3) robotyka, czyli nauka programowania z wykorzystaniem klocków LEGO
4) surwiwal, czyli rozpalanie ogniska krzesiwem i poznawanie okolicy z kompasem i mapą w ręce
5) botanika, czyli odkrywanie roślin, które rosną w najbliższej okolicy

Akcja Ukraina to czas przepełniony radością oraz uśmiechem dzieci, to 10 dni, które na zawsze zmienia każdego, kto tam pojedzie i poświęci swój czas, żeby służyć drugiemu człowiekowi."

Linki do filmików z poprzednich edycji:

utworzono : 2015-07-11