Aktualności 19 września 2014 wyświetleń: 2464

Ogłoszenia Duszpasterstwa

25 Niedziela Okresu Zwykłego

21.09.2014

1. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na posprzątanie kościoła i przygotowanie go na kolejne dni naszej wspólnej modlitwy.

2.  Wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego. Pierwsze spotkanie w środę 24 września po Mszy Świętej wieczornej, ok. 19.45. w salce św. Anny. Do końca roku będziemy kontynuować nasze rozważania w oparciu o Ewangelię św. Marka. Spotkania będą odbywać się co dwa tygodnie. Daty kolejnych spotkań zostały podane na stronie internetowej duszpasterstwa.

3. Rozpoczęliśmy przygotowania do I Komunii Świętej. Msza Święta dla dzieci rozpoczynające katechezy w przyszłą niedzielę 28 września o godz.12.30 i później katecheza w salce św. Anny. Jeśli ktoś, chciałby zgłosić dziecko na katechezy jest proszony o kontakt z ks. Łukaszem.

4. Katechezy Dobrego Pasterze dla dzieci w wieku 2,5 – 6 lat rozpoczną się od października, 5 i 19 października katecheci zapraszają na spotkania organizacyjno-prezentacyjne po Mszy Św. o godz. 12.00.  Zainteresowanych prosimy o kontakt i zgłoszenie chęci uczestnictwa katechetom. Ich numery są podane w biuletynie.

5. Dziś III niedziela miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo przy relikwiach św. Jana Pawła II.

6. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 26 września po Mszy św. o  godz. 19:00 w  salce św. Anny. Kurs będzie trwał 6 miesięcy. Zgłoszenia w Biurze lub w zakrystii.

7. W tym roku uroczyście obchodziliśmy okrągłą rocznice jednego z najbardziej krwawych i tragicznych powstań w dziejach naszego kraju, 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Chcąc upamiętnić walkę i bohaterstwo ludzi którzy walczyli i ginęli w tych tragicznych dniach, harcerze z ZHPpg zorganizowali Apel Poległych. Wszystkich , którym nie jest obojętna  historia naszego kraju i tych którzy chcą uczcić pamięć tych co walczyli i ginęli w Powstaniu Warszawskim  zapraszamy na uroczystość która odbędzie się w kościele św. Audoena na High Street 4 /10/ 2014 o godzinie 16:30 w krypcie kościoła. Po przedstawieniu zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą w kościele.

8. Dziś II taca jest przeznaczona na CrossCare – diecezjalną organizację pomocy potrzebującym. W ubiegłym roku zebraliśmy  na ten cel 375 euro. Za co CrossCare serdecznie dziękuje.

9. Zapraszamy do służby przy ołtarzu, apel kieruję przede wszystkim do rodziców chłopców po I komunii świętej a nawet troszkę młodszych. Zbiórki planujemy organizować w soboty popołudniu, w odstępach co 3 tygodnie. Pierwsza zbiórka za nami.

Ponawiamy też apel o włączenie się w miarę swoich możliwości do scholii, która śpiewa na każdej wieczornej Mszy Świętej w niedzielę, zaangażowania w czytanie Liturgii Słowa lub zbierania tacy. Chciejmy zadbać o wspólną liturgię naszego duszpasterstwa.

10. Więcej szczegółowych informacji w biuletynie, który można zabrać z kościoła, pobrać ze strony internetowej lub zapisać się na elektroniczną listę i biuletyn otrzymywać na maila.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2014-10-04