Aktualności

Aktualności 20 maja 2024 wyświetleń: 164

Największa tragedia w Rio Grande do Sul

W związku z przekazaną przed kilkoma dniami informacją o powodzi w Stanie Rio Grande do Sul i zalaniu zarówno placówki, jak i kościoła Porto Alegre, prowadzonym przez ks. dra Zdzisława Malczewskiego SChr, poniżej zamieszczamy kronikarską osobistą relację z całej sytuacji. Rzeczywistość zmienia się z dnia na dzień, a co za tym idzie, możemy spodziewać się różnych wiadomości. 

W związku z zaistniałą sytuacją Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego prosi zarówno o wsparcie molitewne, jak i materialne dla poszkodowanych, a zwłaszcza dla ks. Zdzisława i jego polonijnej wspólnoty. Oprócz wspomianych przez ks. Zdzisława zdjęciach dokumentujących powódź, zamieszczamy również dzięki koordynacji Fundacji kard. Augusta Hlonda, numery kont zarówno złotówkowe, jak i walutowe, gdzie można wesprzeć powodzian. Środki zostaną niezwłocznie przekazane potrzebującym.

https://www.chrystusowcy.pl/najwieksza-tragedia-w-rio-grande-do-sul

aktualizowano: 2024-05-20

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne