Aktualności 15 marca 2014 wyświetleń: 3575

II niedziela Wielkiego Postu

II niedziela Wielkiego Postu

16.03.2014

1. W czasie wielkiego zapraszamy do udziału w nabożeństwa pasyjnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek          o godz. 18.30.Gorzkie Żale z kazaniem pasyjny w niedziele o godz. 17.15, zaś w środę o godz.18.30  zapraszamy  na śpiew Gorzkich Żali przed Mszą Świętą.

2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Patryka – patrona Irlandii. Biskupa misjonarza, który zaszczepił chrześcijaństwo na Wyspie. Warto w swoich modlitwach, w tym dniu pamiętać o tym miejscu, w którym teraz żyjemy. Msza Święta sprawowana będzie tylko o godz. 19.00.

3. W środę 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu szczególnie pragniemy modlić się za wszystkich mężczyzn, szczególnie mężów i ojców. Zapraszamy na Mszę świętą, którą będziemy sprawować w tej intencji i na nabożeństwo ku czci św. Józef.

4.  Spotkanie Kręgu Biblijnego w Środę 19 marca po Mszy Świętej wieczornej w salce św. Anny

5. W ramach przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II zapraszamy 22-go marca, w sobotę, do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo błogosławionego Papieża. Msza Święta z godz. 18.00 z homilią opartą o nauczanie Jana Pawła II, po Mszy Świętej nabożeństwo, zakończone błogosławieństwem relikwiami.

6. Serdecznie prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła, które zaplanowaliśmy na sobotę 22 marca. Zaczynamy o godz. 10.00. Każda para rąk do pracy jest bardzo potrzebna.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie kosztów rekolekcji w naszym duszpasterstwie suma ofiar wyniosła 505 euro

8. Przy wyjściu z kościoła jest wyłożony Poradnik dla Polaków mieszkających w Irlandii.

9. Trzy Ogłoszenia dotyczące wydarzeń wykraczających poza naszą wspólnotę:

- powstaje krótki reportaż o bł. Janie Pawle II, każdy kto chciałby podzielić się wspomnieniami dotyczącymi Jego osoby jest zaproszony do współuczestnictwa w tym dziele. Więcej informacji w gablotce przy wyjściu z kościoła

- Pielgrzymka motocyklistów do Sanktuarium w KNOCK - 6 kwietnia, Msza Święta o godz. 11.00  w intencji dziękczynnej za bezpieczne powroty i z prośbą o bezpieczny nowy sezon. Plakat i info wydarzenia tutaj.

Forum Polonia Irlandia oraz Stowarzyszenie Szkola Liderow serdecznie zaprasza na calodniowe warsztaty z aktywizacji spolecznej polaczone ze szkoleniem z Public Relations i publikacja raportu nt. zaanagazowania spolecznego Polakow w Irlandii.

Warsztaty beda swietna okazja do poznania polskich aktywistow z calej Irlandii, odbeda sie w Dublinie w przyszla sobote 22-go Marca. Szczegoly na tablicy ogloszen i na stronie jestesusiebie.org.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

aktualizowano: 2014-04-12