Aktualności 6 października 2023 wyświetleń: 364

8 października 2023-XXVII niedziela zwykła

NIEDZIELA 8.10.2023

XXVII Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:

13 października 2023 - Wspomnienie obowiązkowe bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

2.  W miesiącu październiku zapraszamy na modlitwę różańcową po każdej Mszy św. wieczornej.

3.  Zapraszamy na krąg biblijny w czwartek 12.10.2023r. po Mszy Świętej o godzinie 19:00 w salce
św. Anny.

4. W listopadzie pragniemy modlić się za dusze wszystkich zmarłych. Kartki wypominkowe dostępne są na stoliku pod chórem. Wypełnione kartki prosimy składać do skarbony pod chórem lub do koszyczka przy zbieraniu tacy.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoena.

Życzymy błogosławionego tygodnia.

Troska o Ojczyznę jest jedną z form wypełniania przkazania miłości. W szczególny sposób mamy okazję spełnić ten patriotyczny i religijny obowiązek przez udział w wyborach 15 października. Jesteśmy polakami i katolikami, stąd ważne jest dla nas jakie kryteria katolik powinien brać pod uwagę przy głosowaniau. Zachęcam do zapoznania się z tekstem wydanym w tej sprawie przez Konferencję Episkopatu Polski. Proszę też pamiętać o obowiązku zarejestrowania się do wyborów na stronie Ambasady RP w Dublinie (dotyczy mieszkających obecnie w Republice Irlandii). Przypominam że termin rejestracji upływa 10 października 2023.

ks. Stanisław Hajkowski SChr

Rektor kościoła św. Audoena

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w kontekście nadchodzących wyborów

aktualizowano: 2023-10-21