Aktualności 1 marca 2014 wyświetleń: 3790

8 Niedziela Okresu Zwykłego

8 Niedziela Okresu Zwykłego

02.03.2014

1.    Wszystkim, którzy włączyli się we wspólną modlitwę w intencji Ukrainy składamy serdeczne Bóg zapłać. W naszym kościele w tej intencji modlili się wspólnie Polacy, Ukraińcy i Litwini wraz ze swoimi duszpasterzami. Serdecznie dziękujemy scholii pod kierunkiem pani Doroty, która zadbała o oprawę muzyczną wspólnej modlitwy i liturgicznej służbie ołtarza. Zachęcamy do tego, aby ta intencja towarzyszyła jeszcze naszym modlitwom, gdyż sytuacja na Ukrainie jest wciąż napięta. Jednocześnie przypominamy, iż dzisiaj po każdej Mszy świętej zostanie przeprowadzona zbiórka, która zostanie przekazana bezpośrednio do Caritas.

2.    W najbliższą Środę rozpoczyna się Wielki Post. Msza Święta z obrzędem posypania głów popiołem będzie odprawiana w następujących godzinach: 10.30(pl), 13.15 (ang), 19.00 (pl). Środa Popielcowa to dzień Postu. Co oznacza iż każdy wierzący pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest do zachowania postu jakościowego – czyli wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych oraz zachowania postu ilościowego – czyli ograniczenia się do 3 posiłków, jeden do syta i dwóch skromnych.

Od Środy popielcowej rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie.  Poprowadzi je ks. Prof. Paweł Bortkiewicz SChr. Nauki rekolekcyjne w czwartek i piątek po Mszy Świętej Wieczornej, zaś w sobotę i niedzielę podczas Mszy Świętej. Szczegółowy Plan tutaj.

3.    W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwa pasyjnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjny w niedziele o godz. 17.15 zaś w środę o godz. 18.30 zapraszamy na śpiew Gorzkich Żali przed Mszą Świętą.

4.    Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w najbliższą w niedzielę 09.03 po Mszy Świętej o godz. 12.30

5.    Serdecznie dziękujemy wszystkim troszczącym się o nasze wspólne dobro jakim jest kościół. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o kwiatki przy ołtarzach, a w szczególny sposób dziękujemy panom, którzy wymienili zamek w bocznych drzwiach kościoła i naprawili drzwi na plebanię i drut kolczasty na murze z tyłu.

6.    W poniedziałek 3 marca nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Zostaje ona odwołana ze względu na duszpasterskie spotkanie wszystkich polskich kapelanów posługujących w Irlandii.

7. Biuro podróży MAP Travel zaprasza do wspólnego pielgrzymowania do Rzymu na kanonizację Papieży: bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II. Więcej informacji na plakcie przy wejściu do kościoła i do pobrania poniżej.

8.    Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

aktualizowano: 2014-03-15