Aktualności 7 sierpnia 2016 wyświetleń: 1471

7 sierpnia - 19 niedziela w ciagu roku

19 Niedziela w Okresie Zwykłym

7.08.2016

1. 2 edycja Kursu Nowe Życie zostanie przeprowadzona w kościele św. Audoen’a  9,10 i 11 września przez grupę ewangelizacyjną ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody z Bielska Białej. Na kurs można zapisać się przez e-mail: biuro@kosciol-dublin.pl lub w Biurze Duszpasterstwa Polskiego przy kościele św. Audoen’a. Koszt od osoby €25. Wiecej informacji: https://www.facebook.com/SECIM-Dublin-1006163392807934/timeline
  2. W lipcu i w sierpniu biuro duszpasterstwa będzie czynne w każdy piątek od 15.00 do 17.30 oraz po telefonicznym umówieniu od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej.
  3. Wspólnota Polska z Cork zwraca sie z prośbą do wspólnoty Polaków
    z Dublina o pomoc rodzinie, która stała się ofiarą irlandzkiego systemu prawnego. Rodzic, który próbował chronić dziecko został ukarany najwyższą karą, a mianowicie oddaleniem dziecka z domu rodzinnego. Niewielu ludzi potrafi mierzyć sie z taką sytuacją. Znaleźliśmy fundację, która zapewnia opiekę prawną. Prosimy o pomoc w uzbieraniu funduszy. Sytuacja jest dramatyczna. Dziękujemy za każdy gest solidarności. Wiecej informacji na temat tej sprawy i możliwości udzielenia pomocy finansowej można znaleźć w ulotkach zatytułowanych: W SPRAWIE MATKI KTÓREJ ZABRANO DZIECKO. Ulotki dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  4. Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoen’a organizuje pielgrzymkę do FATIMY. Termin: od 27.04.2017(czwartek) do 1.05.2017(poniedzialek). Wylot Dublin-Lizbona godz 9.35. Powrót Lizbona godz 10.00-Dublin. Koszt ok. €200 + bilety lotnicze i ubezpieczenie. Bilety lotnicze i ubezpieczenie uczestnicy zakupują indywidualnie. Program na stronie internetowej Duszpasterstwa Polskiego. Nie jest on ostatecznie zatwierdzony, bo zależy czy sanktuaruim zgodzi sie na proponowane godziny Mszy św. W piątek, sobotę i w niedzielę rano planowany jest wspólny program dla pielgrzymów ze wszystkich polskich ośrodków duszpasterskich w Irlandii. Dalsze szczegóły, depozyt i zgłoszenia od przyszłej niedzieli.
  5. Prosimy członków Biblioteki św. Audoen’a o zwrot wypożyczonych książek. Można je zostawić w zakrystii lub przekazać bezpośrednio naszym bibliotekarzom.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie. Także wszystkim udającym się na wakacje życzymy bezpiecznych podróży i dobrego wypoczynku.

aktualizowano: 2016-08-19