Aktualności 5 października 2019 wyświetleń: 1255

6 października - XXVII Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII Niedziela w ciągu roku - 6.10.2019

1. Październik miesiącem modlitwy różańcowej. Zapraszamy wiernych do wspólnego odmawiania różańca każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej.

2. W sobotę, 12 października 2019 odbędzie się spotkanie modlitewne po Mszy św. o godz. 17:00 przygotowane przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody

3. W niedzielę 13 października 2019 będziemy obchodzić 19. Dzień Papieski. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, które brzmi „Wstańcie, chodźmy!, odnosi się do tytułu jednej z książek papieża Jana Pawła II. Organizatorzy Dnia Papieskiego zachęcają, by w naszej refleksji w tym roku zatrzymać się nad I Pielgrzymką Św. Jana Pawła II do Ojczyzny (2-10 czerwca 1979) oraz osobą Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

4. W niedzielę, 13 października 2019 odbędzie się katecheza przygotowująca do I Komunii Świętej. Pierwsza grupa - 13:30, druga grupa - 14:15.

5. Zapraszamy na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się 18-20 października 2019. Więcej informacji na stronie internetowej naszego Duszpasterstwa: http://kosciol-dublin.pl/

6. W niedzielę, 20 października 2019 o godz. 18:00  ks. Przemysław Sawa oraz Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zapraszają na Eucharystię z modlitwą o uzdrowienie.

7. W dniach 25-27 października 2019 wspólnota „Spotkania Małżeńskie” organizuje rekolekcje podstawowe dla małżeństw sakramentalnych. Więcej informacji na plakacie na drzwiach w kruchcie koscioła.

8. Przygotowanie do Aktu Zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Zapraszamy wiernych do rozważenia powierzenia się Maryi w niewolę miłości. Rozpoczęcie przygotowania: 5 listopada 2019. Zawierzenie: 8 grudnia 2019 (Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP). Więcej szczegółów wkrótce na plakatach i ulotkach.

9. W korytarzu naszego kościoła wystawione są książki do nauki j. polskiego dla dzieci oraz gry planszowe, które pochodzą z magazynu dawnej pierwszej Polskiej Szkoły Sobotniej w Dublinie, która działała przy kościele św. Audoen’a. Wyłożone materiały nie są wycenione. Za książki i gry prosimy o złożenie dobrowolnej ofiary do skarbonki na ubezpieczenie kościoła. Skarbonka znajduje się na końcu ławek.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy dobrej niedzieli