Aktualności 2 października 2015 wyświetleń: 1765

4 października - XXVII niedziela w ciągu roku

ogłoszenia duszpasterstwa

XXVII niedziela w ciągu roku

04.10.2015

1. Trwa miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej.

2. Kolejne spotkanie grupy starszej kandydatów do sakramentu bierzmowania w piątek 9 października, po mszy św. o godz. 19:00. Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do młodszej grupy (11-16 lat) – spotkanie w sobotę 10 października o godz. 10.30.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do komunii po Mszy o 12.30 w salce św.  Anny.

4. Katecheza Dobrego Pasterza 2015/2016 dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Rozpoczęcie nowego roku 10 października. Spotkania będą prowadzone w każdą sobotę. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy:         Anna:  085 713 2241 /weglowskanna@gmail.com lub Joanna: 087 261 4790 / joanna.szczypka@gmail.com.

5.  Zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego w środę po Mszy Świętej wieczornej ok. godz. 20.00 w salce św. Anny.

6.  Kolejna katecheza dla dzieci po komunii z cyklu Opowieści Biblijne w piątek
9 października po mszy świętej wieczornej ok. 19.30 w salce na plebanii.

7. Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audonen’a  organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czerwcu 2016. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem. Spotkanie dla zainteresowanych 11 października po Mszy Świętej o godz. 12.30.

8.  Rozpoczynamy zbiórkę przeznaczoną na ogrzewanie sezonie jesienno – zimowym. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są koperty z opisem Ogrzewanie. Jak w ubiegłych latach potrzebujemy ok. 5000 euro. Polecamy tę sprawę waszej ofiarności.

9.  Najbliższy kurs przedmałżeński w naszym duszpasterstwie odbędzie się w dniach 20 – 22 listopada. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia w biurze lub przez maila.

10. 5 i 6 października kapelani polscy w Irlandii spotkają się na konferencji duszpasterskiej przy kościele św. Audoen’a.  W poniedziałek 5 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:00 z udziałem kapelanów bioracych udział w spotkaniu.

11. Agnieszka Kulczycka – Dopiera, doktorantka na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego uprzejmie prosi o pomoc w badaniach, które dotyczą poczucia satysfakcji z życia Polaków w Irlandii i poziomu duchowości. Wypełnienie ankiety zajmuje około 8 min. Można ją wypełnić w wersji papierowej, ale także w wersji internetowej. Ankietę bedzie można wypełnić lub zabrać ze soba do wypełnienia po Mszach św. w niedzielę 11 października.

12. “Antykoncepcja – dlaczego nie”. 17 i 18 października przy kościele św. Audoen’a Magdalena Kunc  przeprowadzi prezentację na temat antykoncepcji. Spotkania odbędą się w sali św. Anny w sobotę 17 października od 15:00 do 17:00 i w niedzielę 18 października od 19:00 do 21:00. Magdalena Kunc jest wykwalifikowanym instruktorem NaPro Technologii. Wstęp otwarty dla wszystkich. Prosimy zgłaszać chęć udziału w prezentacji ze względu na ograniczoną ilość miejsc na sali. Kontakt z instruktorem w Dublinie: Magdalena Kunc FCPI, Tel. 085 776 1154 lub email: MKunc.FertilityCare@gmail.com

13. Deklaracje adopcji dziecka w Republice Środkowoafrykańskiej w misji prowadzonej przez polskich franciszkanów i szczegółowe informacje można odebrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

14. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna dyżury biblioteka przy kościele św. Audoen'a. Biblioteka bedzie otwarta w kazdą niedzielę od 17:15 do 17:45. Zapraszamy.

15. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie duszpasterskiej ks. Pawła Chmiela, proboszcza z diecezji Albenga – Imperia we Włoszech. Ks. Paweł przyjechał do Dublina na kurs j. angielskiego i będzie jednocześnie pomagał w naszym duszpasterstwie do 23 października.

16. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

aktualizowano: 2015-10-17