Aktualności 30 marca 2019 wyświetleń: 1351

31 marca - IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie IV - Niedziela Wielkiego Postu
                               31.03.2019

1 Dziękujemy wszystkim parafianom za pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę 30 marca.

2 Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoen’a organizuje pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ. Termin:28 maja-4 czerwca 2019 r. Program szczegółowy jest dostępny na stronie internetowej www.kosciol-dublin.pl w zakładce Życie wspólnoty→Wydarzenia Duszpasterstwa. Ponieważ wylot będzie z Dublina a nie z Polski, jak wcześniej podawano, cena wyjazdu to 4,990 PLN i 200 USD.

3 W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30; Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym,
w niedzielę o godz. 17.15, zaś w środę o godz. 18.30 zapraszamy na śpiew Gorzkich Żali przed Mszą świętą.

4 Rekolekcje wielkopostne odbędą się 5, 6 i 7 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Tyburowski, dr teologii i nauk patrystycznych,  duszpasterz polski w Limerick.

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH: Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą. Piątek, 5 kwietnia:18:00 Spowiedź, 18:30 Droga Krzyzowa, 19:00 Msza święta z nauką rekolekcyjną Sobota, 6 kwietnia:11:00 Msza święta z nauką rekolekcyjną; 17:00 Msza święta
z nauką rekolekcyjną; 18:00 Adoracja   Najświetszego Sakramentu; okazja do spowiedzi do 19:00. Niedziela, 7 kwietnia: Zakończenie rekolekcji z nauką rekolekcyjną  na wszystkich Mszach Świętych; 17:15 - Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym.

5 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów i nowe powołania. W piątek, Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:00. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.00 a po niej Nabożeństwo do Matki Bożej.

6 W niedzielę 31go marca po mszy o godz. 18:00 Straż Św. Audoena zaprasza Parafian powyżej 18go roku życia na projekcję filmu „Pasja” (2004). Obraz, nakręcony na podstawie Biblii oraz wizji Anny Katarzyny Emmerich, przedstawia ostatnie dwanaście godzin Jezusa Chrystusa przed ukrzyżowaniem. Projekcja odbędzie się Salce Św. Anny. Wstęp wolny.

7 Spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa (MSJ - Boży Mężczyzna w XXI wieku) odbędzie się w sobotę 6 kwietnia po Mszy św. o godz. 17:00.

8 Kontynuujemy zbiórkę na rzecz FundacjiMałych Stópek. Specjalna skarbona na datki dla Fundacji znajduje się na końcu ławek. Więcej o Fundacji można dowiedzieć się z ulotek, broszurek oraz bezpłatnych gazetek przy skarbonie oraz na stronie www.dlazycia.info.

9 W Niedzielę Palmową oraz w Wielką Sobotę w godzinach 09:00 – 15:00, na placu przed kościołem będzie czynny Kiermasz Świąteczny.

10 Zgodnie z wymaganiami polityki bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i podatnych dorosłych w Kościele w Irlandii, 16 marca 2016 r., rektor kościoła św. Audoen'a mianował za aprobatą władz Archidiecezji Dublińskiej panią Beatę Kozłowską przedstawicielem Ochrony małoletnich i podatnych dorosłych. Pani Beata Kozłowska ma przygotowanie prawnicze i doświadczenie ze służby w policji. W sprawach dotyczących zagrożenia dobra małoletnich i podatnych dorosłych prosimy zwracać się do pani Kozłowskiej lub jednego z posługujacych przy kościele księży.

aktualizowano: 2019-04-27