Aktualności

Aktualności 2 listopada 2019 wyświetleń: 395

3 listopada-XXXI Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela w ciągu roku - 3.11.2019

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Balu dla dzieciŚwięci Uśmiechnięci, który odbył się ubiegły czwartek 31 października. Dziękujemy za przygotowanie krypty i salki św. Anny, dekoracje, rodzicom za piękne stroje i smakołyki dla uczestników.

  Szczególnie pragniemy podziękować Bartłomiejowi, Zespołowi Pieśni i Tańca „Koniczyna” oraz Dorocie, dyrygentce scholi dziecięcej za pomoc w przygotowaniu, prowadzeniu balu oraz oprawę muzyczną.

 2. Miesiąc listopad jest poświęcony szczególnej pamięci naszych bliskich zmarłych.

Modlitwy za zmarłych: w każdą niedzielę listopada o godz. 12.15; w każdy piątek listopada po Mszy Świętej wieczornej - nabożeństwo za zmarłych przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

Wypominki: Kartki wypominkowe dostępne są na stoliku pod chórem. Wypełnione kartki prosimy składać do skarbony pod chórem lub do koszyczka przy zbieraniu tacy.

Nowenna Mszy Św. za zmarłych podannych w wypominkach: Dzień pierwszy - 2 listopada o 11:00; Dzień drugi - 8 listopada o 19:00; Dzień trzeci – 10 listopada o 9:30; Dzień czwarty - 15 listopada o 19:00; Dzień piąty -17 listopada o 12:30;  Dzień szósty -22 listopada o 19:00; Dzień siódmy - 24 listopada o 9:30; Dzień ósmy - 29 listopada o 19:00; Dziewiąty Dzień Nowenny - 30 listopada o 17:00.

Odpusty w Oktawie Wszystkich Świętych
W dniach od 1 do 8 listopada raz dziennie możemy zyskać odpust zupełny dla zmarłych po wzbudzeniu intencji jego otrzymania i wypełnieniu wszystkich poniższych warunków:

 1. Przystąpienie do sakramentu pojednania (spowiedzi), aby być w stanie łaski uświęcającej

 2. Przyjęcie sakramentalnej Komunii Świętej

 3. Wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu (nawet powszedniego);

 4. Wykonanie czynności obdarzonej odpustem, np. nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych w dniu Wszystkich Świętych i w całej oktawie tej uroczystości);

 5. Modlitwa w intencjach papieskich, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu

Jeżeli ktoś będzie wytrwały i gorliwy na tyle, że przez całą oktawę Wszystkich Świętych spełniać będzie wymienione wyżej warunki, to aż ośmiu duszom czyśćowym może podarować niebo, gdyż każdego dnia można zyskać jeden odpust zupełny za jedną osobę zmarłą cierpiącą w czyśćcu.

Lektura: W listopadzie zachęcamy również do przeczytania artykułu Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych pt. "Łaska Odpustu", zamieszczonego na stronie internetowej naszego duszpasterstwa pod ogłoszeniami parafialnymi.

 1. We wtorek 5 listopada zapraszamy wszystkich zainteresowanych Zawierzeniem się Jezusowi przez ręce Maryji wg. św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. 33dniowe przygotowanie rozpocznie się Mszą Świętą o 19:00 w intencji wszystkich pragnących zawierzyć się Maryji. Po Mszy w bocznym korytarzyku kościoła będzie można uzyskać więcej informacji oraz nabyć publikacje związane z Zawierzeniem.

  Rozpoczęcie przygotowania: 5 listopada 2019 - Msza Święta o godz. 19:00. Zawierzenie: 8 grudnia 2019 (Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP) - Msza Święta o godz. 12:30. Więcej szczegółów na plakatach i ulotkach.

 2. Zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbędzie się w czwartek 7 listopada po Mszy Świętej o godz. 19:00.

 3. W sobotę 9 listopada po Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie modlitewne przygotowane przez Szkołę Ewangelizacji Cyryl i Metody.

 4. Kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 10 listopada o godz. 13:30.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

aktualizowano: 2019-11-16

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne