Aktualności

Aktualności 28 października 2023 wyświetleń: 263

29 października 2023-Rocznica poświęcenia kościoła własnego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA 29.10.2023

Rocznica poświęcenia kościoła własnego

W ZWIĄZKU Z MARATONEM W DUBLINIE, 29 PAŹDZIERNIKA
W NIEDZIELĘ, BĘDĄ ZAMKNIĘTE ULICE PRZYLEGAJĄCE DO
HIGH STR. 
MARATON ROZPOCZYNA SIĘ O GODZ. 8:45.
W GODZINACH PRZEDPOŁUDNIOWYCH NIE BĘDZIE MOŻNA DOJECHAĆ SAMOCHODEM DO KOŚCIOŁA ŚW. AUDOENA.

MOŻNA BĘDZIE ZAPARKOWAĆ POZA ZABLOKOWANYM TERENEM
I DOJŚĆ PIESZO DO KOŚCIOŁA

PRZYPOMINAMY O ZMIANIE CZASU W NIEDZIELĘ 29 PAŹDZIERNIKA

1. W listopadzie modlimy się za dusze wszystkich zmarłych. Kartki wypominkowe dostępne są na stoliku pod chórem. Wypełnione kartki wraz z kopertą prosimy składać do skarbony pod chórem lub do koszyczka przy zbieraniu tacy.

Msze święte w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny:

środa 1 listopada – 11:00, 19:00; 

czwartek 2 listopada – 11:00, 19:00

2.  Nowenna Mszy św. za zmarłych podannych w wypominkach:
Dzień pierwszy - 1 listopada o 19:00; Dzień drugi - 2 listopada o 19:00; Dzień trzeci – 3 listopada o 19:00; Dzień czwarty - 5 listopada o 12:30; Dzień piąty -10 listopada o 19:00;  Dzień szósty -12 listopada o 12:30; Dzień siódmy - 19 listopada o 12:30; Dzień ósmy - 23 listopada o 19:00; Dziewiąty Dzień Nowenny - 26 listopada o 12:30.

 Modlitwy za zmarłych:w każdą niedzielę listopada o godz. 12.15; w każdy piątek listopada po Mszy Świętej wieczornej - nabożeństwo za zmarłych przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W Pierwszy Piątek - możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godziny 18.00. W sobotę 4 listopada będzie odprawiona o godz. 11:00 Msza św. wygnaradzająca za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu NMP.

4. Serdecznie zapraszamy na spotkanie  w salce św. Anny z polską Gardą z posterunku na Kevin Street w niedzielę 5 listopada o godz. 11:45.

5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzieli udział w sprzątaniu Kościoła w sobotę
28 października. Niech sam Pan Bóg będzie nagrodą za uczynione dobro.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoena.

7. Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom odwiedzającym Dublin błogosławionego tygodnia.

Odpusty w Oktawie Wszystkich Świętych

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny przez oktawę (8 dni) od 1 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

aktualizowano: 2023-11-10

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne