Aktualności 27 maja 2016 wyświetleń: 2272

ogłoszenia duszpasterstwa

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej

29.05.2016

1. W niedzielę 29 maja, Uroczystość Bożego Ciała. Jak w ubiegłych latach, pragniemy dzielić się świadectwem wiary w obecność Chrystusa
    w Najświętszym Sakramencie i przejść ulicami po Mszy św. o godz. 12:30 wokół kościoła w procesji Eucharystycznej.
  2. W niedzielę 22 maja, o godz. 11:00, kanał religijny RTE-One wyemitował Mszę św. odprawioną we wspólnocie kościoła św. Audoen’a. Mszę św. można jeszcze obejrzeć na RTE Player: http://www.rte.ie/player/ie/show/masses-and-services-936/10576302/ Prosimy o napisanie komentarzy na temat transmisji Mszy św. w języku polskim ze studia RTE na adres: info@rte.ie Komentarze mogą być w j. polskim zatytułowane: Polish Mass in RTE.
  3. We wtorek 31 maja zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 19:00 z okazji Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa ks. Piotra Galusa, jednego z pierwszych duszpasterzy imigrantów polskich w Dublinie. Ks. Galus jest obecnie duszpasterzem Polaków w Cork.
  4. Obrońcy życia nienarodzonych w Irlandii zapraszają do wzięcia udziału w manifestacji na znak poparcia obrony 8 Poprawki w Konstytucji Republiki Irlandzkiej. Manifestacja odbędzie się za Dáil on Molesworth Street, Dublin, od 3-4 pm w sobotę, 4 czerwca. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są ulotki z informacją na temat wydarzenia. A really important pro-life gathering to defend the 8th Amendment will take place outside the Dáil on Molesworth StreetDublin, from 3-4 pm on Saturday, June 4th. The event will celebrate the tens of thousands of people who are alive today because of the 8th Amendment, which is currently under serious threat. The Celebration of the 8th event is possibly the last chance we will have to stand up for Ireland’s last remaining protections for the unborn child. Keynote speaker is Melissa Ohden who was born alive after a failed abortion. Among other speakers is Heidi Crowter, a disability rights campaigner from the UK who has Down's syndrome. To find out more and to book a seat on a bus please visit www.prolifecampaign.ie or telephone 085 761 9297.
  5. Spotkanie uczestników Kursu Nowe Życie odbędzie się w niedzielę 29 maja po Mszy św. o godz. 18:00. Spotkanie rozpocznie się w kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy również tych którzy nie brali udziału w Kursie Nowe Życie.
  6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w wieczornych nabożeństwach.
  7. W sobotę 4 czerwca o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca zniewagi wyrządzone NSNMP
  8. Dublińska grupa fotografów POZYTYWni, zaprasza na wystawę "Similarities and Differences in Polish and Irish Traditions”. Otwarcie wystawy fotograficznej, rozpocznie się po Mszy św. wieczornej 21 maja. Nie zabraknie niezapomnianych kadrów i wyjątkowych ujęć. Wystawa organizowana jest w ramach festiwalu ‪PolskaEire 2016 i ma na celu pokazanie kultur obu narodów z różnej perspektywy.
  9. 11 Narodowa Polska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Knock odbędzie się 11 czerwca 2016. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: “Chrzest drogą miłosierdzia Bożego”. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Wiesław Wójcik
    z Towarzystwa Chrystusowego, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego w Poznaniu. Wyjazd 7:30 rano, powrót o godz. 21:30. Zapisy z opłatą 20 Euro w zakrystii.
  10. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w sobotę 4 czerwca po Mszy św. o godz. 11:00.
  11. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej.
  12. Zbiórka odzieży używanej dla ośrodków pomocy społecznej w Polsce. Odzież dla dzieci i dorosłych w dobrym stanie prosimy dostarczać do kościoła św. Audoen’a. Odzież będzie przyjmowana przez wolontariuszy w korytarzu przy kościele do końca maja po Mszach wieczornych o godz. 19:00 we wtorki i piątki oraz w niedziele przed 11:00 do 14:00.
  13. Do składania ofiar na na ubezpieczenie kościoła prosimy używać kopert z napisem "Ofiara na ubezpieczenie kościoła". Koperty są dostępne na stoliku przy wejściu do kościoła.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
aktualizowano: 2016-06-17