Aktualności 27 marca 2021 wyświetleń: 1149

28 marca-Niedziela Palmowa

W związku z decyzją Rządu Republiki Irlandii  do 5 kwietnia nie będzie sprawowanych publicznych Mszy Świętych i Nabożeństw.

Kościół  będzie otwarty na prywatną modlitwę
od poniedziałku do piątku od godziny 18:00 do 19:30, w sobotę od 16 do 18:30, w niedzielę od 9:30 do 12:00 i od 17:00 do 18:30.

W WIELKI CZWARTEK, WIELKI PIĄTEK, WIELKĄ SOBOTĘ, NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ I PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY W KOŚCIELE
ŚW. AUDOEN'A
NIE BĘDZIE ODPRAWIANYCH
PUBLICZNYCH NABOŻEŃSTW

TRIDUUM PASCHALNE

Godziny otwarcia kościoła na prywatną modlitwę:

Wielki Czwartek    - 18:00 - 19:30

Wielki Piątek         - 18:00 - 19:30

Wielka Sobota       - 16:00 - 19:30

Wielkanoc              - 09:30 - 12:00 i 17:00 - 18:30
Pn. Wielkanocny    - 09:30 - 12:00 i 17:00 - 18:30

Z Sakramentu Spowiedzi można skorzystać w godzinach otwarcia kościoła

Modlitwę błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych prosimy odmówić w Waszych domach w rodzinach. Tekst modlitwy błogosławięstwa pokarmów wielkanocnych jest do pobrania w Biuletynie Duszpasterstwa
z pliku na końcu tej strony.

Będziemy sprawowali Msze Święte prywatnie. Wszystkie  zamówione intencje zostaną odprawione  według wyznaczonych dni. Jest  możliwość zamawiania intencji na najbliższy czas przez telefon lub

E-mail: biuro@kosciol-dublin.pl
Ofiarę  można złożyć wciskając ikonkę  DONATE na naszej stronie Duszpasterstwa i wybierając opcję: Family Offering / Ofiara na utrzymanie kościoła.

Ofiary na kwiaty do dekoracji kościoła na Święta Wielkanocne można składać  przez witrynę naszego Duszpasterstwa wciskając ikonkę DONATE a następnie wybierając opcję: Family Offering / Ofiara na utrzymanie kościoła i dopisać - k w i a t y

W związku z zamknięciem kościołów nie jest zbierana ofiara na pierwszą tacę, która jest przesyłana do diecezji na fundusz utrzymania księży pracujacych w parafiach, włączając chorych i będących juz na emeryturze. Ofiarę na ten cel mozna złożyć przez witrynę naszego Duszpasterstwa wciskając ikonkę DONATE a następnie wybierając opcję: 1st Collection at Mass (Common Fund) Collection for the support of priests, including sick and retired priests, within the Diocese.

Ofiarę na utrzymanie księży przy kościele św. Audoen'a można też złożyć w kopercie z napisem:
I Taca

Bóg zapłać tym wszystkim parafianom, którzy w ostatnim czasie regularnie i ofiarnie składali ofiary na utrzymanie naszego kościoła: Ofiara na utrzymanie Kościoła i na I Tacę (1st Collection)

Thu, 4 Mar 2021

Dear Father,

Further to questions raised at some of the deanery meetings during the week,
I have been asked to clarify the following matters:

·        The sacrament of Baptism must be celebrated only in exceptional circumstances, that is in danger of death.

·        Under current restrictions all religious services continue to take place online. In the interest of health and safety priests and parishes ought not to succumb to requests to distribute Holy Communion before or after Mass, in or outside churches. Drive-in Masses are not permitted as no gatherings of people outdoors or indoors are permitted. Holy Communion can only be distributed in the church to mourners attending a Funeral Mass, to those celebrating the Sacrament of Marriage and to the essential ministers that make celebration of Mass online possible, (e.g., Minister of the Word, Sacristan).

·        Arrangements for the celebration of First Holy Communion and Confirmation should not be made until Government / HSE / diocesan guidelines indicate that it is safe to do so.

·        Churches remain open for private prayer only, liturgies and devotions (exposition of the blessed sacrament, rosary, stations of the cross) can take in closed churches, online only.

These queries arose at the deanery meetings via Zoom earlier this week. I hope these clarifications will help solidarity between confreres and parishes so that together we can overcome the threat of the coronavirus in the community. Hopefully we will be able to return to public worship and the celebration of the Sacraments as soon as possible thus strengthening and supporting faith communities on our pilgrim journey.

+Dermot Farrell

aktualizowano: 2021-04-10