Aktualności 25 marca 2016 wyświetleń: 2780

Ogłoszenia duszpasterstwa

Niedziela Wielkanocna

27.03.2016

1. W związku z uroczystościami z okazji 100 Rocznicy Powstania Wielkanocnego (Easter Rising Commemoration) w Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny wiele dróg będzie zamkniętych w centrum Dublina. Prosimy sprawdzić informacje na stronie:  http://www.transportforireland.ie/1916-commemorations-travel-options/; http://www.ireland.ie/sites/default/files/traffic_mgt_plan_map_new.pdf
  2. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6:00 rano odbędzie się jak co roku. Garda będzie przepuszczać samochody na Mszę rezurekcyjną rano do kościoła św. Audoen’a głównie od Thomas Street. Ci którzy przyjadą przed 5:30 na Thomas Street nie powinni mieć kontroli na drodze. W razie zatrzymania przez gardę trzeba powiedzieć że celem podróży jest polska Msza w kościele św Audoen’a. Parkowanie na ulicach przyległych do Thomas Street i na parkingu Tivoli przy Francis Street od 5:00 rano. Parking bezpłatny do 8:00 rano. Na pozostałe Msze św. dojazd będzie utrudniony. Można skorzystać z transportu miejskiego który będzie miał zmienione trasy.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny. Prosimy pamiętać o zmianie czasu - z niedzieli na poniedziałek przesuwamy wskazówkę zegara o jedną godzinę do przodu.
  4. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny spowiedzi nie będzie.
  5. Bóg zapłać wolonariuszom za sprzątnięcie i przygotowanie kościoła na Święta Wielkanocne.
  6. Słowa podziękowania kieruje również do wolontariuszy którzy pilnowali porządku i zbierali ofiary podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę.
  7. Ofiary z okazji święcenia pokarmów wielkanocnych są przeznaczone na ubezpieczenie kościoła - cel: €10,024.63.
  8. Ofiary na pokrycie kosztów rekolekcji wyniosły €450. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  9. W tygodniu po niedzieli wielkanocnej biuro Duszpasterstwa będzie nieczynne. W nagłych wypadkach proszę zostawić wiadomość na skrzynce głosowej telefonu biurowego. Wieczorne Msze św. o godz. 19:00 w tym tygodniu będą odprawiane bez zmian.
  10. Spotkanie grupy Alfa w niedzielę 3 kwietnia, godz. 19:00 w salce św. Anny w związku z przygotowaniem do Kursu Nowe Życie, który zostanie poprowadzony w kosciele św. Audoen’a 23 i 24 kwietnia przez ks Przemysława Sawę, duszpasterza Wspólnoty Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody z Bielska Białej.
  11. W tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przesunięta z 25 marca na poniedziałek 4 kwietnia. W tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia. W kościele św. Audoen’a Msze św. zostaną odprawione o godz. 11:00 pl., 13:15 ang. i 19:00 pl. Na Mszach o godz. 11:00 i 19:00 będziemy publicznie podejmować  duchową adopcję dziecka poczętego.
  12. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się 8-10 kwietnia 2016. Zgłoszenia przyjmowane są: osobiście, w biurze duszpasterstwa, telefonicznie lub przez e-mail.
  13. Holy Land - Year of Mercy Christian Solidarity Pilgrimage Led by Archbishop Eamon Martin 9 Sep - 8 nights - direct flights - Euro 1,495.00 pps half board MAP Travel (01) 8783111      www.maptravel.ie
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
aktualizowano: 2016-04-22