Aktualności 26 listopada 2022 wyświetleń: 378

NIEDZIELA 27.11.2022

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Rekolekcje Adwentowe:
ks. Tomasz Drożyński – duszpasterz Polaków we Freiburgu z grupą Familiaris (https://poradnia-pmk.eu/) oraz Wiesław Gajewski - prezes Fundacji Czyste Serca
z Bydgoszczy (https://www.czysteserca.org.pl/)

POKOLENIOWY TRANSFER KULTUROWY - CO Z WIARĄ?

Piątek – Niedziela 25–27.11.2022

Piątek 25.11 – Msza Święta o godz. 19.00 z homilią rekolekcyjną

Sobota 26.11 – Msza Święta o godz. 17.00 z homilią rekolekcyjną

Niedziela 27.11 – Porządek Mszy Św.: 9.30; 11.00, 12.30, 18.00

Po mszy św. o godz. 12:30:
Wiesław Gajewski - Czym różnią się małżeństwa sakramentakne od nie sakramentalnych

Po Mszy św. o godz. 18:00:
Grupa z Freiburga - Nabożeństwo uwielbienia

Spowiedź  w Kościele św. Audoen’a pół godziny przed każdą Mszą św.

2. W liturgii Kościoła 30 listopada przypada święto św. Andrzeja, apostoła

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek,piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów i nowe powołania.

W piątek, Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.00. Po Mszy świętej Różaniec.

3. Od niedzieli 4 grudnia rozpoczynamy zbiórkę kwiatów doniczkowych do dekoracji naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Gwiazdy betlejemskie lub miniaturowe choinki (małe cyprysy lub świerki w doniczkach) prosimy zostawiać w zakrystii lub za balaskami po prawej stronie przy ołtarzu Matki Bożej. Z góry dziękujemy za ofiarowane rośliny.

4. Serdecznie dziękujemy darczyńcom nowego fioletowego kompletu obrusów na nasze ołtarze. Szczególnie członkom Straży św. Audoena za pomysł, realizację i środki, ale także wszystkim innym parafianom, którzy włączyli się w zbiórkę na ten cel. Obrus został uszyty specjalnie dla nas, na wymiar w Polsce. Jest pięknym gestem Waszej hojności i wyrazem troski o nasz kościół i sprawowaną w nim liturgię. Bóg zapłać!

5. Bóg zapłać za ofiary składane na Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoena.

6. Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom odwiedzającym Dublin błogosławionego tygodnia

aktualizowano: 2022-12-03