Aktualności 25 listopada 2016 wyświetleń: 2155

Ogłoszenia duszapasterstwa

I Niedziela Adwentu

27.11.2016

1. W 4 niedzielę Adwentu 18 grudnia zapraszamy do wzięcia udziału w rozważaniach adwentowych po wszystkich Mszach św. Rozważania poprowadzi ks. Prał. Piotr Tarnawski, sekretarz Nuncjatury Stolicy Apostolskiej w Dublinie.

2. We wszystkie piątki Adwentu będzie możliwość dodatkowej spowiedzi św. od godz. 17:00. Do spowiedzi można też przystąpić 30 min. przed rozpoczęciem Mszy św. w ciagu tygodnia i w niedziele. Spowiedź św. podczas mszy św. niedzielnej można odbyć tylko w sytuacji wyjątkowej – obowiązek uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej wymaga rezygnacji z innych praktyk religijnych w tym samym czasie.

3. W dzisiejszą niedzielę odbywa się w naszym Duszpasterstwie kurs przedmałżeński.

4. W niedzielę 27 listopada, po Mszy Świętej zapraszamy na koncert charytatywny  “Wiara czyni cuda” organizowany przez Scholę naszego duszpasterstwa i przyjaciół muzyków, na rzecz Doroty, naszej scholistki, która poważnie zachorowała na raka. Podczas koncertu będą zbierane datki przeznaczone dla Doroty. Serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia tej inicjatywy.

5. W niedzielę 4 grudnia, po Mszy św.o godz. 12:30, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoen’a organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Lizbony: Ryan Air, wylot w czwartek 27.04.2017, godz. 6:45; powrót w poniedziałek 1 maja, godz. 10:00. Koszt pielgrzymki - €245 + bilety lotnicze. Warunkiem zapisu na pielgrzymkę jest indywidualne kupno biletu i wpłata zaliczki €50-00. Wszystkie miejsca w 1 grupie (50 os.) zajęte. Można zapisywać się do 2 grupy przeznaczonej dla pielgrzymów spoza Dublina – warunki te same co dla 1 grupy.  Ilość miejsc w 2 grupie ograniczona. Zapisy w biurze lub w zakrystii po Mszy św. u ks Stanisława.

6. Organizujemy 8-dniowa pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła w dniach od 20-27 czerwca. W programie między innymi miejsca nauczania i pobytu św. Pawła, zabytki antycznej Grecji i klasztory Meteora. Wylot z Dublina. Zapisy wraz z zaliczką do konca roku. Miejsc na pielgrzymce 25 osób.  Wiecej informacji u ks. Łukasza.

7. Opłatki na stół wigilijny będą dziś poświecone po wszystkich Mszach św. Można je wziąć z koszyka przy ołtarzu Matki Bożej.  Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na wydatki związane z działalnością duszpasterstwa.

8. Kiermasz przedświąteczny odbędzie się w 11 i 18 grudnia, w godzinach od 9:30 – 15:00.

9. W tą niedzielę kończymy zbórkę na ogrzewanie. Do tej pory zebraliśmy kwotę € 2,800. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

10. Bóg zapłac wolontariuszom za przygotowanie naszego kościoła na spotkania liturgiczne w nadchodzących tygodniach.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

aktualizowano: 2016-12-23