Aktualności

Aktualności 25 maja 2024 wyświetleń: 237

26 maja-Uroczystość Najświętszej Trójcy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość  Najświętszej Trójcy

26.05.2024


1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

29 maja  - Wspomnienie obowiązkowe św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

31 maja - Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.00. Po Mszy świętej Różaniec.


2.  W Irlandii Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) świetujemy w tym roku w niedzielę, 2 czerwca.  Chcemy wyznać wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w kościele w procesji Eucharystycznej po Mszy Świętej o godzinie 12:30.

3.  XIX Narodowa Polska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Knock odbędzie się 8 czerwca 2024. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Biskup Artur Ważny, nominat na stolicę biskupią w Sosnowcu. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są prorocze słowa Kard. Hlonda "Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję."  Wyjazd 7:30 rano, powrót o godz. 21:00. Zapisy z opłatą 25 euro w zakrystii.

4. Kontynuujemy zbiórkę na ubezpieczenie naszego kościoła.  W ostatnią niedzielę zebraliśmy na ten cel 370 Euro. Do tej pory wpłynęło 3,115 Euro.  Ofiara w wysokości 30 Euro od 300 osób uczestniczących średnio we Mszach niedzielnych w naszym kościele dałaby nam 9,000 Euro. Koszt rocznego ubezpieczenia wynosi 10,500 Euro.

5. W ostatnich tygodniach miasto Porto Alegre zostało dotknięte największą od 80 lat powodzią. Woda zalała polski kościół w tym mieście w którym proboszczem jest ksiądz z zakonu chrystusowców. Każda, nawet najmniejsza ofiara na odbudowanie tego kościoła będzie wielką pomocą dla małej wspólnoty emigrantów polskich w Brazylii. W akcji zbiórki na ten cel biorą udział Polacy z kraju i z zagranicy gdzie służą księża chrystusowcy. Ofiary na ten cel można składać w kopertach z napisem "Porto Alegre" lub przelewem na konto.
https://www.chrystusowcy.pl/home/najwieksza-tragedia-w-rio-grande-do-sul

6Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzieli udział w sprzątaniu Kościoła w sobotę 25 maja. 

7.  Bóg zapłać za ofiary składane na Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoena.

8. Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom odwiedzającym Dublin błogosławionego tygodnia.


aktualizowano: 2024-06-07

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne