Aktualności 23 października 2015 wyświetleń: 1962

25 października - XXX niedziela w ciągu roku

ogłoszenia duszpasterstwa

XXX niedziela w ciągu roku

25.10.2015

1. To już ostatni tydzień października, zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej.

2. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony szczególnej pamięci naszych bliskich zmarłych. Podtrzymując piękną tradycję modlitwy za zmarłych zapraszamy do wypisywania kart wypominkowych. Są one dostępne przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane z racji wypominek są przeznaczone na utrzymanie Seminarium księży chrystusowców. W naszej wspólnocie pragniemy modlić się za zmarłych w następujący sposób: - w każdą niedzielę listopada o godz. 12.15 - w każdy piątek listopada po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo za zmarłych

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy Świętej jak w każdą niedzielę, zaś w poniedziałek 2 listopada Msza Święta będzie sprawowana w następującym porządku: o godz. 10.30 w jęz. pol, o 13.15 w jęz. ang, o godz. 19.00
w jęz. pl. Po Mszy nabożeństwo za zmarłych.

4. Jutro, w poniedziałek 26. 10 zapraszamy na koncert chóru kameralnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Chór ubogaci oprawą muzyczną wieczorną liturgię, zaś po Mszy Świętej  ok. 20.00 odbędzie się koncert muzyki chóralnej

5.  Bal Wszystkich Świętych dla dzieci odbędzie się, w ostatnią sobotę października
(tj 31.10).
Przygotowania do balu w tym tygodniu: Sprzątanie krypty i salki św. Anny przewidziane jest na czwartek 29.10, a dekorowanie krypty na piątek 30.10, po Mszy świętej wieczornej. Prosimy też zapisywać dzieci, abyśmy mogli być odpowiednio przygotowani.

6. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w przyszłą sobotę 31 października. Zaczynamy jak zawsze o godz. 10.00. Każda para rąk do pomocy jest potrzebna.

7.  Trwa zbiórka przeznaczona na ogrzewanie sezonie jesienno – zimowym. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są koperty z opisem Ogrzewanie. Jak w ubiegłych latach potrzebujemy ok. 3500 -5000 euro. Polecamy tę sprawę waszej ofiarności.  Przez ostatnie 3 niedziele zebraliśmy 670 euro

8. Fundacja „Pashli” pomagająca starszym ludziom na wschodzie, podobnie jak w ubiegłym roku organizuje akcję Babushka Boxes. Akcja polega na tym, aby przygotować małe pudełka prezentów w wielkości pudełek po butach. Informacje dotyczące akcji znajdują się na folderkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Gotowe prezenty można przynosić do kościoła do niedzieli 15 listopada.

9.  Osoby zapisane na pielgrzymkę do Ziemi Świętej są proszone o kontakt z ks. Łukaszem w celu podpisania zgłoszenia pielgrzymkowego.

10. Najbliższy kurs przedmałżeński w naszym duszpasterstwie odbędzie się w dniach 20 – 22 listopada. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia w biurze lub maila, lub telefonicznie.

11.   Kurs ALPHA w Duszpasterstwie Polskim przy kościele św. Audoen’a – początek w niedzielę 22 listopada o godz. 19:00, po Mszy sw. Wieczornej.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej intencji.

aktualizowano: 2015-11-05