Aktualności 24 lutego 2024 wyświetleń: 310

25 lutego-Druga Niedziela Wielkiego Postu

Druga Niedziela Wielkiego Postu

25.02.2024

1.  W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

2.  Ojcowie Kościoła z pierwszych wieków podkreślali za św. Piotrem że "jałmużna zakrywa wiele grzechów" a "post bez jałmużny jest jak lampa bez oliwy." Zachęcamy do włączenia się w dzieło jałmużny wielkopostnej na rzecz wspólnoty z Podlasia budującej z wielkim wysiłkiem kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Można w tej intencji złożyć dar do skarbony z napisem jałmużna wielkopostna. Na stoliku przu skarbonie są do wzięcia ulotki o budowie kościoła, karty modlitewne i różańce wykonane przez jednego z tamtejszych parafian.

3.  W tym tgodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę  2 marca będzie odprawiona o godzinie 11:00 Msza św. wygnaradzająca za zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu NMP.

4.  Od piątku 15 do niedzieli 17 marca ks. dr teol. Janusz Wiśniewski z Archidiecezji Białostockiej, były dyrektor Archidiecezjalnego Radia, poprowadzi rekolekcje wielkopostne w naszym duszpasterstwie.

5. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzieli udział w sprzątaniu Kościoła w sobotę
24 lutego. Niech sam Pan Bóg będzie nagrodą za uczynione dobro.

6.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie. Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom odwiedzającym Dublin błogosławionego tygodnia.

aktualizowano: 2024-03-08