Aktualności 20 marca 2015 wyświetleń: 4539

ogłoszenia duszpasterstwa

5 Niedziela Wielkiego Postu

22.03.2015

1.      We środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu nie ma obowiązku uczestniczenia we mszy św., tym niemniej  zapraszamy do celebrowania początku naszego zbawienia na mszy św. o godz. 13:15 w j. ang. i o godz. 19:00 w j. pl.

2.      Kiermasz Wielkanocny przy kościele św. Audoen’a odbędzie się w Niedzielę Palmową 29 marca od godz. 9:00 do 15:00 i w Wielką Sobotę 4 kwietnia od 10:00 do 16:00.

3.      W zakrystii są do nabycia po €10 dyskietki filmu “Tajemnica tajemnic” wyświetlonego podczas spotkania a ukazującego walkę
z Kościołem w Polsce w okresie rządów komunistycznych. W kwietniu Biblioteka planuje kolejne spotkanie na którym będzie powtórzony ten temat.

4.      Projekt „Polska Ojczyzna Jana Pawła II” - Projekt skupia się w zasadniczej części na kształceniu polskiej młodzieży, będącej na emigracji, w zakresie bloku przedmiotów ojczystych, którymi są: język polski, historia, wiedza o Polsce współczesnej, religia, przyroda ojczysta i dziedzictwo polskiej kultury. Autorami projektu są Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – Ośrodek Badań nad Polonią
i Duszpasterstwem Polonijnym. Projekt skierowany jest do młodzieży polskiej w wieku od 12 do 18  lat, przebywającej wraz z rodziną na emigracji w Europie Zachodniej. Materiały do nauki są przesyłane drogą internetową. Więcej informacji i forma zgłoszeniowa na stronie Duszpasterstwa Polskiego w Dublinie.

5.      Konsultacje prawnicze będą odbywały się w niedzielę 22 marca i w następne po mszy św. od godz. 13.30 do 15:30, w biurze Duszpasterstwa Polskiego przy kościele św. Audoen'a, 14 High Street, Dublin 8. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej naszego Duszpasterstwa lub bezpośrednio w biurze po mszy św. o godz. 12:30.

6.      Zbliża się Wielki Tydzień. Prosimy wolontariuszy o pomoc w ustawieniu dekoracji w środę 1 kwietnia na godz. 14:30. Wolontariusze potrzebni są również do pilnowania porządku i zbierania ofiar podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. W tym roku ofiary są przeznaczone na ubezpieczenie kościoła. Liczymy że znajdą się osoby, które ofiarują jedną, dwie, lub więcej godzin w środę 1 kwietnia i w Wielką Sobotę na rzecz naszej wspólnoty. Prosimy zapisywać się w zakrystii na wybrane godziny od 9:00 do 18:00.

7.      Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy sprzątnęli kościół w ostatnią sobotę na nasze spotkania Eucharystyczne.

8.      Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2015-03-29