Aktualności 20 lutego 2015 wyświetleń: 2830

ogłoszenia duszpastertwa

1 Niedziela Wielkiego Postu

22.02.2015

1.      W okresie wielkiego postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18:30 oraz Gorzkich Żalach w niedziele o godz. 17:15 i środy o godz. 18:30. Rekolekcje wielkopostne 13, 14 i 15 marca poprowadzi w naszym kościele ks. Andrzej Zuziak SChr, duszpasterz polaków w Bournemouth w Anglii.

2.      W środę 25 lutego biuro Duszpasterstwa Polskiego nieczynne z powodu rekolekcji prowincji księży chrystusowców. Porządek Mszy św. w jęz. polskim
i nabożeństw bez zmian.

3.      W piątek 27 lutego spotkanie uczestników kursu przygotowującego do sakramentu bierzmowania po Mszy świętej o godz. 19.00.

4.      Zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu kościoła w sobotę 28.02
o godzinie 10.00.

5.      Krąg różańca - spotkanie w przyszłą niedzielę - 1.03 po mszy św. o 12.30 w salce na plebanii z ks. Arcenio.

6.      Projekt „Polska Ojczyzna Jana Pawła II” - Projekt skupia się
w zasadniczej części na kształceniu polskiej młodzieży, będącej na emigracji,
w zakresie bloku przedmiotów ojczystych, którymi są: język polski, historia, wiedza o Polsce współczesnej, religia, przyroda ojczysta i dziedzictwo polskiej kultury. Autorami projektu są Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – Ośrodek Badań nad Polonią i Duszpasterstwem Polonijnym. Projekt skierowany jest do młodzieży polskiej w wieku od 12 do 18  lat, przebywającej wraz
z rodziną na emigracji w Europie Zachodniej. Materiały do nauki są przesyłane drogą internetową. Wiecej informacji i forma zgłoszeniowa na stronie Duszpasterstwa Polskiego w Dublinie.

7.      W niedzielę 1 marca 2015 roku obchodzimy po raz piąty Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W kościele Św. Audoen’a zostanie w tym dniu odprawiona Msza św. o godz. 12:30 w intencji Żołnierzy Wyklętych z udziałem pocztu honorowego „Związku Strzeleckiego” odziału Dublin.

8.      Duszpasterstwo Polskie, Discover Poland, Grupa Arkajana i Grupa Hops zapraszają na uroczysty spektakl poetyckomuzyczny i wystawę upamiętniającą niezłomność i moralność Polskich Bohaterów. Spektakl 1 marca o godz. 14:30
i 8 marca
o godz. 14.00. Przed spektaklem, o godz. 13:45 przysięga nowych członków „Związku Strzeleckiego” odziału Dublin. Wystawa będzie czynna
1 i 8 marca od 16:00 – 20:00. Wszystko odbywa się krypcie kościoła św. Audoen’a. Z tej okazji 1 i 8 marca odbędzie się dystrybucja biletów na loterię - losowanie nagród 8.03 o godzinie 20:00. Nagrodami będą książki historyczne oraz koszulki Surge Polonia.

9.      Biblioteka Św. Audoen’a zaprasza na wieczór “Spotkanie z książką” we wtorek 3 marca o godz. 19:30. Temat spotkania: “Komunizm kontra Kościół Katolicki w Polsce w latach 1944 – 1989” oraz film "Tajemnica tajemnic".

10.  Duszpasterstwo Polskie przy kościele Św. Audoen’a zaprasza w sobotę
7 marca o godz. 19:30
na wieczór pieśni pasyjnych po tytułem “Jest drabina do Nieba”. Pieśni będą śpiewać pod kierownictwem Przemysława Łozowskiego wykonawcy z Dublina i z Polski.

11.  Spotkanie z uczestnikami pielgrzymki do Ziemi Świętej w niedzielę 08.03 po Mszy Świętej Wieczornej w salce św. Anny - ks Łukasz.

12.  W dzisiejszej liturgii eucharystycznej o godz. 12:30 wzięły czynny udział rodziny z Domowego Kościoła.

13.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2015-02-21