Aktualności 18 marca 2016 wyświetleń: 3414

20 marca - Niedziela Palmowa

Ogłoszenia duszpasterstwa

20.03.2016

1. W naszym Duszpasterstwie trwają rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. Matthew J. Gardziński SChr. Ks. Matthew urodził się w rodzinie polskich emigrantów w Kanadzie. Obecnie przygotowuje się do obrony doktoratu z teologii w Rzymie i pracuje w Papieskiej Komisji Duszpasterstwa Emigrantów i Ludzi w Drodze.
  2. Ofiary na pokrycie kosztów rekolekcji można składać do skarbonki przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  3. 20 marca zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w kościele św. Audoen’a po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.
  4. Spotkanie dotyczące pielgrzymki do Ziemi Świętej odbędzie się 20 marca  po Mszy Świętej o godz. 12.30 w salce św. Anny. Prosimy wszystkich uczestników o przybycie.
  5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:15, zaś w środę zapraszamy na śpiew Gorzkich Żali o godz. 18:30 przed Mszą Świętą.
  6. Spowiedź w wielkim tygodniu od poniedziałku do środy  w godz. 17.30 – 20.30. W Wielki Piątek od 17.00 – 18.30 i po Liturgii do 21.30. W Wielką Sobotę od 9.00 do 17.00. Program spowiedzi i ceremonii Triduum Paschalnego jest podany w biuletynie i na stronie internetowej. W Wielki Czwartek, Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny spowiedzi nie będzie.
  7. Błogosławieństwo pokarmów w Wielka Sobotę od 9.00 do 17.00 o każdej pełnej godzinie w kościele.
  8. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocna o godz. 6:00 rano odbędzie się jak co roku. Garda będzie przepuszczać samochody na Mszę rezurekcyjną rano do kościoła św. Audoen’a tylko od Thomas Street. Parkowanie na ulicach przyległych do Thomas Street. Na pozostałe Msze św. dojazd będzie utrudniony. Można skorzystać z transportu miejskiego.
  9. W związku z uroczystościami z okazji 100 Rocznicy Powstania Wielkanocnego (Easter Rising Commemoration) w Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny wiele dróg będzie zamkniętych w centrum Dublina. Prosimy sprawdzic informacje na stronie:  http://www.transportforireland.ie/1916-commemorations-travel-options/.
  10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn., ilościowy i jakościowy. Post ilościowy polega na jednym posiłku dziennie do syta; wolno jednak przyjąć trochę pokarmu rano i wieczorem. Abstynencja, czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych, obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast do zachowania postu ilościowego zobowiązani są wszyscy wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku.
  11. Prosimy o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu kościoła na Triduum Paschalne w środę 23 marca po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00. Wolontariusze potrzebni są również do pilnowania porządku i zbierania ofiar podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Ofiary z okazji święcenia pokarmów wielkanocnych są przeznaczone na ubezpieczenie kościoła. Liczymy że znajdą się osoby, które ofiarują jedną, dwie, lub więcej godzin w środę 23 marca i w Wielką Sobotę na rzecz naszej wspólnoty. Prosimy zapisywać się w zakrystii na wybrane godziny od 9:00 do 18:00.
  12. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się 8-10 kwietnia 2016. Zgłoszenia przyjmowane są: osobiście, w biurze duszpasterstwa, telefonicznie lub przez e-mail.
  13. Kiermasz Wielkanocny przy kościele św. Audoen’a odbywa się w Niedzielę Palmową 20 marca od godz. 9:00 do 14:30 i w Wielką Sobotę 26 marca od 9:00 do 17:00.
  14. Spotkanie grupy Alfa w niedzielę 3 kwietnia, godz. 19:00 w salce św. Anny w związku z przygotowaniem do Kursu Nowe Życie, który zostanie poprowadzony w kosciele św. Audoen’a 23 i 24 kwietnia przez ks Przemysława Sawę, duszpasterza Wspólnoty Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody z Bielska Białej.
  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
  16. Holy Land - Year of Mercy Christian Solidarity Pilgrimage Led by Archbishop Eamon Martin 9 Sep - 8 nights - direct flights - Euro 1,495.00 pps half board MAP Travel (01) 8783111      www.maptravel.ie

aktualizowano: 2016-04-22