Aktualności

Aktualności 31 maja 2024 wyświetleń: 185

2 czerwca-Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

2.06.2024

1. W Irlandii Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) świetujemy w tym roku w niedzielę, 2 czerwca.  Chcemy wyznać wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w kościele w procesji Eucharystycznej po Mszy Świętej o godzinie 12:30. 

2. Miesiąc czerwiec poświęcony jest szczególnej czci Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnego odmawiania litanii do Serca Pana Jezusa każdego dnia po wieczornej Eucharystii.

3. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy: 

03 czerwca 2024 - Wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

05 czerwca 2024 -Wspomnienie obowiązkowe św. Bonifacego, biskupa i męczennika

07 czerwca 2024 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Msze Święte o  11:00,
19:00.

08 czerwca 2024 - Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 4. XIX Narodowa Polska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Knock odbędzie się
8 czerwca 2024. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Biskup Artur Ważny, nominat na stolicę biskupią w Sosnowcu. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są prorocze słowa Kard. Hlonda "Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję."  Wyjazd 7:30 rano, powrót o godz. 21:00.

5. W niedzielę 9 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 12:30, Ks. Biskup Artur Ważny, Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej, udzieli Sakramentu Bierzmowania czterem osobom które uczestniczyły w kursie przygotowującym przy naszym Duszpasterstwie.

6. Błogosławiona Hanna Chrzanowska (1902-1973) została beatyfikowana w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach w 2018 r. Jest ona wzorem do naśladowania i orędowniczką dla wszystkich opiekujących się chorymi w młodym wieku i starszymi, zwłaszcza dla świeckich pielęgniarek i  położnych, czy to w szpitalach, domach opieki, czy we własnych domach. W środę 5 czerwca zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11:00 w St. Saviour’s Church przy Dominick St., Dublin 1. Następnie będzie można uczcić relikwię, po czym zostanie ona przekazana przeorowi. Relikwia będzie przechowywana w kaplicy klasztornej. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.

7. Kontynuujemy zbiórkę na ubezpieczenie naszego kościoła. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na tel cel  240 Euro. Do tej pory wpłynęło 4,418 Euro. Ofiara w wysokości 30 Euro od 300 osób uczestniczęcych średnio we Mszach niedzielnych w naszym kościele dałaby nam 9,000 Euro. Koszt rocznego ubezpieczenia wynosi 10,500 Euro.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoena.

Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

aktualizowano: 2024-06-15

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne