Aktualności 16 września 2022 wyświetleń: 363

18 września 2022-XXV Niedziela Zwykła

NIEDZIELA 18.09.2022

XXV Niedziela zwykła

1. W dniu 21 września Kościół powszechny obchodzi święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
Mateusz pochodził z Kafarnaum. Pełnił urząd celnika, gdy Jezus powołał go na apostoła. Ewangelia Mateusza najdokładniej wskazuje związek Starego i Nowego Przymierza. Według tradycji Mateusz głosił Ewangelię na Wschodzie.

2. Rozpoczęliśmy zapisy na katechezę przygotowującą do Sakramentu Bierzmowania: grupa młodzieżowa (12-17 lat), grupa dorosłych (od 18 lat). Pierwsze spotkanie obu grup w piątek 23 września po Mszy św. o godz. 19:00 w kościele św. Audoena. Regularne uczestniczenie we Mszy św. w kościele św Audoena albo w lokalnej parafii (potrzebne potwierdzenie od proboszcza)
i przystępowanie do Sakramentów jest warunkiem przyjęcia na kurs. Zapisy w zakrystii kościoła św. Audoena przed lub po Mszy św.

3. Trwa zbiórka na ubezpieczenie kościoła. Koszt ubezpieczenia wynosi w tym roku € 10,466.40. Ofiary na ten cel prosimy składać w kopertach z napisem Zbiórka na ubezpieczenie.

4. W tą niedzielę druga taca będzie przeznaczona na CROSSCARE ANNUAL APPEAL, Doroczną zbiórkę na pomoc bezdomnym.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoena.

7.  Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom odwiedzającym Dublin błogosławionego tygodnia!

aktualizowano: 2022-09-23