Aktualności 16 września 2016 wyświetleń: 1529

Ogłoszenia duszpasterstwa

XXIV Niedziela w ciągu roku

18.09.2016

• Serdecznie witamy w naszej wspólnocie duszpasterskiej ks. bp Wiesława Lechowicza, delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Ks. Biskup będzie przewodniczył uroczystościom 170. Konsekracji kościoła św. Audoen’a w niedzielę 18 września o godz. 18:00. Wraz ze wspólnotą irlandzką pragniemy dziękować Bogu za dar konsekracji tego kościoła.
  • Wponiedziałek następnego dnia ks. Biskup poprowadzi dzień skupienia dla kapelanów polskich w irlandii.
  • 18 września na Mszy św. o godz. 12:30 Domowy Kościół rozpocznie nowy rok pracy formacyjnej. Po Mszy św. w niedzielę 18 września, o godz. 13:45 zostanie wyświetlony w krypcie kościoła św. Audoen’a film „Krzyż i Korona” o Chrzcie Polski - będziemy go mogli obejrzeć dzięki Ambasadzie RP w Dublinie. Film ten powstał w koprodukcji z TVP Historia z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Jest to największy, nowocześnie zrealizowany film dokumentalny o chrzcie Mieszka I i narodzinach polskiej państwowości, w oparciu o najnowsze ustalenia naukowe. Premiera miała miejsce w TVP w kwietniu br. Film jest częścią nagradzanej na festiwalach serii pn. „Tajemnice początków Polski”, która zdobyła ponad 20 nagród na festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Hiszpanii i USA. W tym roku autor serii został nagrodzony Filmowym Ziemowitem za najlepszy projekt edukacyjny. Wstęp wolny.
  • Wrzesień to czas uroczystych celebracji w naszym duszpasterstwie.
  • 25 września pod przewodnictwem abp Diarmuida Martina, na uroczystej Eucharystii będziemy dziękować Bogu za przekazany 10 lat temu kościół w ręce polskiej społeczności. Po Eucharystii odbędzie się koncert dziękczynienia w wykonaniu zespołu z kościoła św. Audoen’a i innych Duszpasterstw Polskich w Dublinie i okolicach.
  • Zapraszamy na konferencję historyczną na związku między misjami mnichów irlandzkich w Europie i początków chrześcijaństwa w Polsce, która odbędzie się w Glendalough 15 października 2016. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
  • Trwają zapisy na katechezę przygotowującą do I komunii Świętej.  Pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 25.09 po Mszy Świętej o godz. 12.30
  • Rozpoczynają się katechezy dla dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Drugie spotkanie w piątek 28 października po Mszy świętej wieczornej, o godz. 19.45. Spotkanie grupy młodzieżowej, która kontunuuje przygotowania rozpocznie się 1 paźdzernika o godz. 11.45.
  • Prosimy o wsparcie materialne prac remontowych w dolnej części kościoła, ofiary można składać do skarbonki przy wejściu.
  • W tym tygodniu do naszej wspólnoty przy Duszpasterstwiem Polskim o pomoc zwrócił się wujek małego Szymona, który choruje na Siatkówczaka, jest to rak oka. Jedyną nadzieją 15 miesięcznego dziecka jest bardzo droga operacja w USA. Przy wyjściu z kościoła leżą informacje na temat Szymona i Fundacji, która zajmuje się zbiórką pieniędzy. Koszt leczenie to 2.000.000 zł. Więcej informacji także w linkach.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
aktualizowano: 2016-09-30