Aktualności 15 listopada 2014 wyświetleń: 2266

Ołgoszenia duszpasterstwa

33 Niedziela Okresu Zwykłego

16.11.2014

1.    Gratulujemy Scholi przy naszym kościele z okazji 1 Rocznicy podjęcia służby podczas niedzielnej liturgii eucharystycznej.  Zespół powstał 10 listopada 2013r. Życzymy wszystkim członkom Scholi radości i entuzjazmu w służbie Bożej i życiu osobistym.

2.    Dziękujemy grupie wolontariuszy za sprzątnięcie i przygotowanie naszego kościoła do spotkań liturgicznych.

3.    Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie Kręgu rodzin Kościoła Domowego. Spotkanie poprowadzą Magda z Filipem, odbędzie się ono w kościele 22 listopada o godz. 15.00.

4.    Działa biblioteka św. Audoen’a – na razie tylko w niedziele od 17.15 do 17.45. Regulamin biblioteki jak i spis dostępnych książek na naszej stronie internetowej.

5.    Pokaz najnowszego filmu Grzegorza Brauna „Nie o Mary Wagner” o działaczce pro-life z Kanady i spotkanie z reżyserem: sobota 22 listopada, godz. 19:30; drugi film Grzegorza Brauna o  Wandzie Półtawskiej, dr psychiatrii, przyjaciółce Jana Pawła II, i spotkanie z reżyserem w niedzielę 23 listopada, godz. 13:30, kościół św. Audoen’a.

6.    Grupa Arkajana zaprasza na adaptację dramatu Adama Mickiewicza „Dziady” Część II, sobota 29 listopada, godz. 15:30, w krypcie kościoła św. Audoen’a. Wstęp wolny.

7.    Zapraszamy  do wspólnej modlitwy wypomikowej:

-    w każdą niedzielę listopada o godz. 12.15

- w każdy piątek listopada po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo za zmarłych przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa

A przez cały rok, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca podczas Mszy Świętej Wieczornej o godz. 19.00

8.    Suma z ofiar na ogrzewanie osiągnęła 2325 euro. W sobotę zatankowaliśmy 4 tys. l. oleju opałowego. Zapowiadana jest ostra zima. W dzisiejszą niedzielę kontynuujemy zbiórkę na ogrzewanie. Z góry dziękuje za poparcie tej akcji.

9.    Niejednokrotnie Polacy spotykają się z nierównym traktowaniem, niesprawiedliwymi zwolnieniami czy mają różne inne problemy w miejscu swojej pracy w Irlandii. Ministerstwo Spraw Zagranicznych docenia rolę związków zawodowych w krajach przyjmujących, które pomagają walczyć pracownikom o ich prawa niezależnie od kraju pochodzenia i dofinansowało projekt przygotowany przez OPZZ w Polsce. Celem głównym projektu jest wzmocnienie i aktywizacja środowisk polskich w celu ochrony praw pracowniczych polskich pracowników w krajach partnerskich.  W związku z powyższym będą rozdawane ulotki pod przy wejściu do kościoła informujące o podstawowych prawach pracowniczych a także o organizacjach polonijnych i związkach zawodowych.

10. Wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjno-informacyjne w niedzielę 16 listopada po Mszy Świętej o godz. 12.30  w salce św. Anny. Wszystkie osoby, które wpłaciły zaliczkę proszone są o kontakt z księdzem Łukaszem.

11.  Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w następny projekt grupy „Discover Poland” dotyczący tematu Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie w krypcie kościoła Sw. Audoen’a w niedzielę 16 listopada, godz. 19:30.

12.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2014-12-06