Aktualności 15 grudnia 2018 wyświetleń: 1456

16 grudnia-III niedziela Adwentu

III niedziela Adwentu

16.12.2018

1 Przy ołtarzu Matki Bożej można się zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na potrzeby Duszpasterstwa. Bóg zapłać za ofiarne serce.

2 16 grudnia o godzinie 19:00 grupa osób z tegorocznej pielgrzymki do Meksyku opowie o kulturze i historii tego kraju, o życiu codziennym, meksykanskiej kuchni, polskich akcentach, a nade wszystko o objawieniach Matki Bożej w Guadalupe. Wszystko to oparte kolorowymi zdjęciami, filmikami, historiami z pierwszej ręki. Zapraszamy!

3 Kiermasz przedświąteczny będzie odbywać się 16 i 23 grudnia w godzinach od 9:30 – do 15:00.

4 Od niedzieli, 9 grudnia rozpoczeliśmy zbiórkę Gwiazd Betlejemskich do dekoracji kościoła na Świeta Bożego Narodzenia. Kto chciałby ofiarowac ‘Wilczomlecz nadobny’ potocznie zwany gwiazdą betlejemską (ang. Poinsettia), serdecznie prosimy o przynoszenie kwiatów i pozostawianie ich w Zakrystii. Z góry dziękujemy za tą piekną ofiarę!

5 Prosimy o pomoc przy ustawianiu żłóbka i choinek w środę, 19 grudnia, po Mszy świętej wieczornej, o godz. 19:30. Każda para rąk jest potrzebna.

6 Ruch Światło-Życie, potocznie zwany oazą, jest to grupa w Kościele katolickim zrzeszająca ludzi różnego wieku i stanu cywilnego, pomagający poznać Boga i zbliżyć się doniego. Jeśli chodzi o działania, to chcemy wystartować w Dublinie ze spotkaniami dla dzieci i młodzieży. Grupa młodsza, (czyli w przedziale wiekowym 10 - 12 lat) spotykałaby się po porannej mszy świętej co tydzień, natomiast młodzieżowa (od 13 do 15) przed wieczorną mszą co dwa tygodnie. Spotkania odbywałyby się przy parafii Audoena, w salkach na plebanii. Pytania i zapisy w zakrystii lub u Kasi.

7 Propozycja wspólnego pielgrzymowania śladami wczesnego chrześcijaństwa po Gruzji i Armenii. Temin: 16.09-27.09.2019. Cena: 1270€. Wylot z Dublina. Ilość miejsc to tylko 26. Po więcej informacji zapraszamy do bezpośredniego kontaktu: ks. Łukasz Przewieślik - lprzewieslik@gmail.com; telefon 0860898436.

8  Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zaprasza na spotkanie modlitewne
w sobotę 22 grudnia po Mszy św. o godzinie 17:00.

aktualizowano: 2019-01-26