Aktualności 14 września 2024 wyświetleń: 73

15 września-XXIV niedziela zwykła

XXIV niedziela zwykła

15.09.2024

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:

16 września - Wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
18 września - Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika
20 września - Wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
21 września - Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

2. Pierwsze spotkanie przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w kościele
św. Audoena odbędzie się w niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 12:30.

3. Pierwsze spotkanie obu grup przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w piątek 20 września po Mszy św. o godz. 19:00.

4. Centrum Polonijne Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego serdecznie zaprasza wszystkich rodaków mieszkających poza Polską do wzięcia udziału w 4. edycji Studium KUL dla Polonii
i Polaków za granicą. 6-miesięczne, całkowicie bezpłatne zajęcia prowadzone są przez profesorów, wykładowców i ekspertów KUL w trybie online, i dostępne są w formie 20 kursów, obejmujących tematy takie jak Efektywne zarządzanie, Kultura języka polskiego, Historia Polski dla Polonii, Nowe media i komunikacja, Profilaktyka zachowań ryzykownych, Teologia, Biblia - nowa ewangelizacja i wiele innych. Od 2022 w trzech edycjach Studium KUL wzięło udział już ponad 2 tys. osób z 30 krajów świata. Więcej informacji na ulotkach i plakatach z tyłu kościoła i w przedsionku.

Bóg zapłać za ofiary składane na Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoena.

aktualizowano: 2024-09-14