Aktualności 14 września 2019 wyświetleń: 1201

15 września - XXIV Niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela w ciągu roku 15.09.2019

1. W korytarzu naszego kościoła są wystawione książki do nauki j. polskiego dla dzieci oraz gry planszowe, które pochodzą z magazynu dawnej pierwszej Polskiej Szkoły Sobotniej w Dublinie, która działała przy kościele św. Audoen’a. Wyłożone materiały nie są wycenione. Za książki i gry prosimy o złożenie ofiary do skarbonki na ubezpieczenie kościoła.

2. Kończą się zapisy dzieci na katechezę przygotowującą do I Komunii Świętej. Zapisy prosimy składać osobiście w zakrystii. Spotkanie organizacyjne  22 września o godz.13:30.

3. 20 września, w trzeci piątek miesiąca, po Mszy wieczornej, pierwsze spotkanie kandydatow na kurs przygotowujący do Sakramentu Bierzmowania. Zgłoszenia w zakrystii lub w biurze Parafialnym.

4. W ostatni weekend października „Spotkania Małżeńskie” organizują rekolekcje podstawowe dla małżeństw sakramentalnych. Dotyczą one budowania więzi między małżonkami, służą budowaniu jedności małżeńskiej, a niekiedy mogą być pomocne dla par z trudnościami w dialogu. Więcej informacji na plakacie na drzwiach w kruchcie koscioła.

5. Wtorek 17 września to wyjątkowy dzień w kalendarzu liturgicznym Kościoła Katolickiego - wspomnienie św Hildegardy z Bingen - niemieckiej mniszki benedyktyńskiej żyjącej w XII wieku - mistyczka, teolog, nauczycielka, poetka, kompozytorka muzyki, malarka, wizjonerka, polityk, naukowiec - Doktor Kościoła.

Zapraszamy na mszę święta o godzinie 19:00, a potem na małą filiżankę kawy orkiszowej do Ogrodu Hildegardy. Będzie też możliwość zapoznania się z ofertą i zakupem produktów św. Hildegardy.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 19 września po Mszy Świętej wieczornej, ok. 19.45.

7. Serdecznie prosimy parafian o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę,
21 września. Prace rozpoczniemy od godziny 10:00. Po ich zakończeniu spotkanie przy kawie.

8. Spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa (MSJ - Boży Mężczyzna w XXI wieku) odbędzie się
w sobotę 21 września po Mszy św. o godz. 17:00.

9. Na 18 maja planowana jest 6 dniowa pielgrzymka do Rzymu. Szczegóły podane są na plakacie przy wejściu do kościoła. Zapisy i koordynację prowadzi p. Krystyna Bruchlikowska.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła.

11. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

aktualizowano: 2019-10-05