Aktualności 14 marca 2015 wyświetleń: 2147

ogłoszenia duszpasterstwa

4 Niedziela Wielkiego Postu

15.03.2015

1.      Rekolekcje wielkopostne 13, 14 i 15 marca prowadzi w naszym kościele ks. Andrzej Zuziak SChr, duszpasterz polaków w Bornemouth w Anglii. Program rekolekcji na stronie internetowej i w Biuletynie Duszpasterstwa.

2.      We wtorek 17 marca Uroczystość św. Patryka, Głównego Patrona Irlandii. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. dla mieszkańców Irlandii. W naszym kościele msze św. o godz. 13:15 w j. ang. i o godz. 19:00 w j. pl.

3.      We środę 18 marca spotkanie Koła Biblijnego po mszy św. o godz. 19:00, w salce św. Anny.

4.      We czwartek 19 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P. Msze św. o godz. 13:15 w j. ang. i o godz. 19:00 w j. pl.

5.      Kiermasz Wielkanocny przy kościele św. Audoen’a odbędzie się w Niedzielę Palmową 29 marca od godz. 9:00 do 15:00 i w Wielką Sobotę 4 kwietnia od 10:00 do 16:00.

6.      We wtorek 3 marca odbył się wieczór z cyklu “Spotkania z książką”. Podsumowanie referatów opisujących temat: “Komunizm kontra Kościół Katolicki w Polsce w latach 1944 – 1989”, można przeczytać na stronie internetowej Duszpasterstwa. Spotkanie było próbą zaprezentowania słuchaczom panoramy walki z chrześcijaństwem od Rewolucji Francuskiej do pontyfikatu św. Jana Pawła Wielkiego. W zakrystii są do nabycia po €10 dyskietki filmu “Tajemnica tajemnic” wyświetlonego podczas spotkania a ukazującego walkę z Kościołem w Polsce w okresie rządów komunistycznych. W kwietniu Biblioteka planuje kolejne spotkanie na którym będzie powtórzony ten temat.

7.      Projekt „Polska Ojczyzna Jana Pawła II” - Projekt skupia się w zasadniczej części na kształceniu polskiej młodzieży, będącej na emigracji, w zakresie bloku przedmiotów ojczystych, którymi są: język polski, historia, wiedza o Polsce współczesnej, religia, przyroda ojczysta i dziedzictwo polskiej kultury. Autorami projektu są Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – Ośrodek Badań nad Polonią i Duszpasterstwem Polonijnym. Projekt skierowany jest do młodzieży polskiej w wieku od 12 do 18  lat, przebywającej wraz z rodziną na emigracji w Europie Zachodniej. Materiały do nauki są przesyłane drogą internetową. Więcej informacji i forma zgłoszeniowa na stronie Duszpasterstwa Polskiego w Dublinie.

8.      Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę 21 marca o godz. 10:00.

9.      Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2015-03-22