Aktualności 13 maja 2016 wyświetleń: 2047

ogłoszenia duszpasterstwa

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

15.05.2016

1. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 kanał religijny RTE-One będzie transmitować Mszę św. która będzie odprawiona we wspólnocie kościoła św. Audoen’a. Mszę św. odprawi ks. rektor Stanisław Hajkowski, scholą dyrygować będzie Dorota Józefiak. Wszystkie pozostałe funkcje liturgiczne będą sprawowane przez członków Duszpasterstwa Polskiego.   Mszę św. będzie można słuchać przez radio: www.rte.ie/radio/ i oglądać także przez internet: www.rte.ie/live/.
  2. W sobotę 14 maja po Mszy św. wieczornej odbyło się czuwanie modlitewne
    w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy zespołowi muzycznemu za piękna oprawę muzyczną podczas nabożeństwa.
  3. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 15 maja ks Łukasz Przewieślik odprawi Mszę św. o godz. 12:30, podczas której dwanaścioro dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach wszystkie dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii św.
  4. Spotkanie uczestników Kursu Nowe Życie odbędzie się
    w niedzielę 15 maja po Mszy św. o godz. 18:00. Spotkanie rozpocznie się
    w kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy również tych którzy nie brali udziału w Kursie Nowe Życie.
  5. W Katedrze poznańskiej we wtorek, 17 maja 2016, święcenia diakonatu przyjmie 7 seminarzystów a święcenia kapłańskie 3 diakonów z Towarzystwa Chrystusowego. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach nowo wyświęcanych diakonów i kapłanów prosząc o łaskę wytrwania w powołaniu.
  6. Dublińska grupa fotografów POZYTYWni, zaprasza na wystawę "Similarities and Differences in Polish and Irish Traditions”. Otwarcie wystawy fotograficznej, rozpocznie się po mszy świętej wieczornej 21 maja. Nie zabraknie niezapomnianych kadrów i wyjątkowych ujęć. Wystawa organizowana jest w ramach festiwalu ‪PolskaEire 2016 i ma na celu pokazanie kultur obu narodów
    z różnej perspektywy.
  7. 11 Narodowa Polska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Knock odbędzie się 11 czerwca 2016. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest: “Chrzest drogą miłosierdzia Bożego”. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Wiesław Wójcik
  8. z Towarzystwa Chrystusowego, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego w Poznaniu. Wyjazd 7:30 rano, powrót o godz. 21:30. Zapisy z opłatą 20 Euro w zakrystii.
  9. Nabożeństwa majowe są odprawiane każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej.
  10. Zbiórka odzieży używanej dla ośrodków pomocy społecznej w Polsce. Odzież dla dzieci i dorosłych w dobrym stanie prosimy dostarczać do kościoła św. Audoen’a. Odzież będzie przyjmowana przez wolontariuszy w korytarzu przy kościele do końca maja po Mszach wieczornych o godz. 19:00 we wtorki i piątki oraz w niedziele przed 11:00 do 14:00.
  11. Do składania ofiar na na ubezpieczenie kościoła prosimy używać kopert z napisem "Ofiara na ubezpieczenie kościoła". Koperty są dostępne na stoliku przy wejściu do kościoła.
  12. Dziękujemy wolontariuszom za przygotowanie kościoła na nasze spotkania eucharystyczne.
  13. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.
aktualizowano: 2016-06-17