Aktualności 13 lutego 2015 wyświetleń: 2667

ogłoszenia duszpasterstwa

6 Niedziela Okresu Zwykłego

15.02.2015

1.      18 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godz. 11:00 i 19:00 w j. polskim i o godz. 13:15 w j. ang. W Środę Popielcową  obowiązuje wstrzemieźliwość od pokarmów mięsnych oraz post.

2.      W imieniu organizatorów akcji „Pączek dla Afryki” serdecznie dziękujemy za poparcie tej inicjatywy która przyniosła  €1,048.84. Dochód z sprzedaży pączków został przekazany Ojcom Kapucynom na sfinansowanie działalności punktu socjalnego w Republice Środkowej Afryki.

3.      Grupy Domowego Kościoła z Dublina, Cork’u, Belfastu, diec. Derry i Raphoe (15 par wraz dziećmi) biorą  udział rekolekcjach D. K. W Irlandii, które prowadzi O. Bartłomiej Parys SVD w Kerdiffstown House w Jamestown, w dniach od 13 do 15 lutego 2015. Grupy Domowego Kościoła rozpoczęły działalność przy Duszpasterstwie Polskim w kościele Św. Audoen’a 22 listopada 2014 r. Polecamy Waszym modlitwom wszystkie pary małżeńskie należące do Domowego Kościoła i prosimy o szczególną modlitwę w intencji tych które biorą udział w rekolekcjach.

4.      W poniedziałek 16 lutego spotkanie uczestników kursu przygotowujacego do sakramentu bierzmowania po Mszy świętej o godz. 19.00.

5.      Kolejne spotkanie “Koła biblijnego” w środę 18 lutego po Mszy Świętej wieczornej, ok. 20.00, w salce św. Anny. Kolejny temat naszych rozważań to: Kuszenie Jezusa. Rozpoczynamy Wielki Post, może warto dołączyć do wspólnych rozważań nad Pismem Świętym, które pomoże pogłębić wiare.

6.      Projekt „Polska Ojczyzna Jana Pawła II” - Projekt skupia się w zasadniczej części na kształceniu polskiej młodzieży, będącej na emigracji, w zakresie bloku przedmiotów ojczystych, którymi są: język polski, historia, wiedza o Polsce współczesnej, religia, przyroda ojczysta i dziedzictwo polskiej kultury. Autorami projektu są Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – Ośrodek Badań nad Polonią i Duszpasterstwem Polonijnym. Projekt skierowany jest do młodzieży polskiej w wieku od 12 do 18  lat, przebywającej wraz z rodziną na emigracji w Europie Zachodniej. Materiały do nauki są przesyłane drogą internetową. Wiecej informacji i forma zgłoszeniowa na stronie Duszpasterstwa Polskiego w Dublinie.

7.      W niedzielę 1 marca 2015 roku obchodzimy po raz piąty Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W kościele Św. Audoen’a zostanie w tym dniu odprawiona Msza św. o godz. 12:30 w intencji Żołnierzy Wyklętych z udziałem pocztu sztandarowego „Związku Strzeleckiego” odziału Dublin.

8.      Duszpasterstwo Polskie, Discover Poland, Grupa Arkajana i Grupa Hops zapraszają na uroczysty spektakl poetyckomuzyczny i wystawę upamietniajacą niezłomność i moralność Polskich Bohaterów. 1 Marca – Narodowy Dzień Żolnierzy Wyklętych - Spektakl 1 marca o godz. 14:30 i 8 marca o godz. 14.00. Wystawa czynna 1 i 8 marca od 16:00 – 20:00. Wszystko odbywa sie Krypcie kościoła sw. Audoen’a.

9.      Biblioteka Św. Audoen’a zaprasza na wieczór “Spotkanie z książką” we wtorek 3 marca o godz. 19:30.

10.  Duszpasterstwo Polskie przy kościele Św. Audoen’a zaprasza w sobotę 7 marca o godz. 19:30 na wieczór pieśni pasyjnych po tytułem “Jest drabina do Nieba”. Pieśni bedą wykonywać pod kierownictwem Przemysława Łozowskiego muzycy z Polski i z Dublina.

11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

aktualizowano: 2015-03-06