Aktualności 11 marca 2016 wyświetleń: 1971

Ogłoszenia duszapasterstwa

5 Niedziela Wielkiego Postu

13.03.2016

1. Rekolekcje Wielkopostne w naszym Duszpasterstwie będą w piątek, sobotę i niedzielę, od 18 do 20 marca. Poprowadzi je ks. Matthew J. Gardziński SChr. Ks. Matthew urodził się w rodzinie polskich emigrantów w Kanadzie. Obecnie przygotowuje się do obrony doktoratu z teologii w Rzymie i pracuje w Papieskiej Komisji Duszpasterstwa Emigrantów i Ludzi w Drodze.
  2. 20 marca zapraszamy na concert pieśni pasyjnych w kościele św. Audoen’a po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.
  3. Spotkanie grupy Alfa w niedzielę 13 marca, godz. 19:00 w salce św. Anny.
  4. Biblioteka św. Audoen’a jest otwarta w każdą niedzielę od 10:40  do 12:20. Regulamin biblioteki jak i spis dostępnych książek na naszej stronie internetowej.
  5. Spotkanie dotyczące pielgrzymki do Ziemi Świętej odbędzie się 20 marca  po Mszy Świętej o godz. 12.30 w salce św. Anny. Prosimy wszystkich uczestników o przybycie.
  6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:15, zaś w środy zapraszamy na śpiew Gorzkich Żali o godz. 18:30 przed Mszą Świętą.
  7. W związku z uroczystościami z okazji 100 Rocznicy Powstania Wielkanocnego (Easter Rising Commemoration) w Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny wiele dróg będzie zamkniętych w centrum Dublina. Prosimy sprawdzic informacje na stronie:  http://www.transportforireland.ie/1916-commemorations-travel-options/
  8. Proponowane formy postu w piątki w Kościele w Irlandii:

- powstrzymywanie się od mięsa lub innych pokarmów

- powstrzymywanie się od alkoholu i papierosów

- włącznie się w modlitwę rodzinną

- uczestniczenie we Mszy św.

- adoracja Najświętszego Sakramentu

- odprawianie Drogi Krzyżowej

- powstrzymywanie się od pokarmów przez dłuższy czas i dzielenie  się   po    karmem z potrzebującymi

- pomaganie biednym, chorym, starszym i samotnym

W Polsce obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki i tak samo jak w Irlandii, zachowanie postu ilościowego w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Post ilościowy polega na jednym posiłku dziennie do syta; wolno jednak przyjąć trochę pokarmu rano i wieczorem, zachowując co do ilości i jakości pokarmu zwyczaje miejscowe. Abstynencja, czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych, obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast do zachowania postu ilościowego zobowiązani są wszyscy wierni, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku.

9.   W tym tygodniu zaczynamy przygotowywać dekoracje świąteczne. Ofiary na pokrycie kosztów na ten cel można składać do skarbonki przy wyjściu z kościoła.

10.       Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się 8-10 kwietnia 2016. Zgłoszenia przyjmowane są: osobiście, w biurze duszpasterstwa, telefonicznie lub przez e-mail.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

12. Ks. Ryszard Halwa SAC, dziękuje za ofiary na dom samotnej matki:  Serdecznie dziękuję za gościnę okazaną mi w czasie pobytu w parafii  Św.Audeona w Dublinie. Równocześnie pragnę z całego serca podziękować  wiernym z parafii za życzliwość i złożoną ofiarę w kwocie 2070 Euro  Pozwoli nam to przeznaczyć na kupno części węgla. Faktura za 25 ton  węgla wynosi 16 tyś.zł. A więc jest to spora kwota, która pozwoli  nam na ogrzanie ośrodka dla samotnych matek i ofiar przemocy domowej  w Piaskach Królewskich w czasie tego sezonu zimowego.

Łączę wyrazy szacunku i wdzięcznści.
Szczęść Boże!-

aktualizowano: 2016-03-18