Aktualności 20 czerwca 2014 wyświetleń: 2462

12 Niedziela w ciągu roku - Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa

22.06.2014

1. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej przy figurze Najświętszego Serca Jezusowego w lewej nawie Kościoła.

2. W dzisiejszą niedziele celebrujemy Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, główna Msza św. o 12.30, po niej procesja. Zapraszamy do udziału dzieci – dziewczynki do sypania kwiatków a chłopców z dzwoneczkami, są też poduszki do niesienia. Prosimy też o pomoc panów do asysty – niesienie baldachimu, świec, krzyża, itp.

3. Spotkanie kręgu Biblijnego, ostatnie przed wakacjami, w środę 25.06 po Mszy Świętej wieczornej.

4. W piątek 27.06 biuro Duszpasterstwa Polskiego będzie nieczynne.

5. W piątek 27.06 Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msza św. o godz. 19:00.

6. Spotkanie Kręgu Żywego Różańca odbędzie się w niedziele 29 czerwca, po mszy Świętej o godz.12.30 - będzie to spotkanie lipcowe (wymiana tajemnic i nowe intencje modlitwy).

7. Bardzo prosimy o pomoc w pokryciu rachunku za ubezpieczenie kościoła: 5752,62euro (ubiegły rok), w tym roku o 1200 euro więcej. Jeżeli 600 osób złoży po 12 euro będziemy mieli potrzebna sumę. Zbórka na ten cel z ostatnich dwóch niedziel wyniosła 2,805euro. Dziękujemy wszystkim którzy już złożyli ofiarę. Dziś po każdej Mszy św. w wejściu do kościoła dalej zbieramy ofiary na ten cel.

8. Zapraszamy chętnych do pomocy w uprzątniąciu krypty pod kościołem. W krypcie będzie zorganizowana wystawa z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – planowane są także występy artystyczne z tej okazji. Potrzeba nam rąk do przenoszenia krzeseł i fachowców od elektryki, nagłośnienia i innych specjalności przydatnych do przygotowania sceny i widowni a takze do obsługi wystawy od 1 do 4 sierpnia. Prace bedą wykonywane w różne dni tygodnia. Zgłoszenia w zakrystii, telefonicznie lub przez e-mail.

9. W przyszłą niedzielę II taca jest przeznaczona na watykańskie dzieła charytatywne, tzw. Świętopietrze.

10. Serdecznie dziękujemy grupie która posprzątała kościół w sobotę i przygotowoła dzisiejszą procesję.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

aktualizowano: 2014-07-19