Aktualności 9 października 2015 wyświetleń: 1973

11 października - XXVIII niedziela w ciągu roku

Ogłoszenia Duszpasterstwa

XXVIII niedziela w ciągu roku

11.10.2015

1. Kurs ALPHA w Duszpasterstwie Polskim przy kościele św. Audoen’a – poczatek w niedzielę 22 listopada o godz. 19:00, po Mszy sw. Wieczornej.

Sama nazwa ALPHA (czyt. Alfa) oznacza dosłownie pierwszą literę alfabetu greckiego – a zatem początek – ale równocześnie jest skrótem od pięciu angielskich słów: A – anyone can come (każdy może przyjść), L – learning and laughter (nauka i śmiech), P – pasta (z włoskiego: makaron, tutaj oznacza po prostu posiłek), H – help one another (pomoc jeden drugiemu), A – ask anything (pytaj o wszystko, nie ma głupich pytań). W kilkudziesięciu krajach już ponad 22 miliony osób wzięło udział w kursie. Jego owoce – mówią uczestnicy i prowadzący – przekonują, że sam Bóg pobłogosławił tę metodę. W jednym z wywiadów rekomendował ją m.in. ojciec Raniero Cantalamessa, kaznodzieja Domu Papieskiego: „Zaletą kursu ALPHA jest koncentracja na kerygmacie, przepowiadaniu. W pierwotnym Kościele było wyraźne rozgraniczenie między kerygmatem a katechezą. Kerygmat był zawsze na początku drogi wiary. Dlatego też kurs ten nie nazywa się Alfa i Omega. Bo to tylko początek”.

2. Trwa miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej.

3. Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audonen’a  organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czerwcu 2016. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem. Spotkanie dla zainteresowanych 11 października po Mszy Świętej o godz. 12.30.

4.  “Antykoncepcja – dlaczego nie”. 17 i 18 października przy kościele św. Audoen’a Magdalena Kunc  przeprowadzi prezentację na temat antykoncepcji. Spotkania odbeda się w Sali św. Anny w sobotę 17 października od 15:00 do 17:00 i w niedzielę 18 października od 19:00 do 21:00. Magdalena Kunc jest wykwalifikowanym instruktorem NaProTechnologii. Wstęp otwarty dla wszystkich. Prosimy zgłaszać chęć udziału w prezentacji ze względu na ograniczoną ilość miejsc na Sali. Kontakt z instruktorem w Dublinie: Magdalena Kunc FCPI, Tel. 085 776 1154 lub email: MKunc.FertilityCare@gmail.com

5.  Najbliższy kurs przedmałżeński w naszym duszpasterstwie odbędzie się w dniach 20 – 22 listopada. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia w biurze lub przez maila.

6. Rozpoczynamy zbiórkę przeznaczoną na ogrzewanie sezonie jesienno – zimowym. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są koperty z opisem Ogrzewanie. Jak w ubiegłych latach potrzebujemy ok. 5000 euro. Polecamy tę sprawę waszej ofiarności.

7. Agnieszka Kulczycka – Dopiera, doktorantka na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego uprzejmie prosi o pomoc w badaniach, które dotyczą poczucia satysfakcji z życia Polaków w Irlandii i poziomu duchowości. Wypełnienie ankiety zajmuje około 8 min. Można ją wypełnić w wersji papierowej, ale także w wersji internetowej. Ankietę bedzie można wypełnić lub zabrać ze soba do wypełnienia po Mszach św. w niedzielę 11 października.

8. Serdecznie dziękujemy grupie sprzątającej kościół, stałym nowym wolontariuszom, za przygotowanie Domu Bożego do naszych spotkań na Eucharystię. Bóg zapłać.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitewnej intencji.

aktualizowano: 2015-10-30