Aktualności 9 lutego 2024 wyświetleń: 458

11 lutego-Szósta Niedziela zwykła

6 Niedziela Okresu Zwykłego

11.02.2024

1.      W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane w następujących godzinach: 11:00 pl, 19.00 pl. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Każdy wierzący pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest do zachowania postu jakościowego – czyli wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych oraz zachowania postu ilościowego – czyli ograniczenia się do 3 posiłków, jeden do syta i dwóch skromnych.

2.      W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 18.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

3.      Od piątku 15 do niedzieli 17 marca ks. dr teol. Janusz Wiśniewski z Archidiecezji Białostockiej, były dyrektor Archidiecezjalnego Radia, poprowadzi rekolekcje wielkopostne w naszym duszpasterstwie.

4.      Starożytnym zwyczajem chrześcijańskim w Wielkim Poście jest praktykowanie postu, modlitwy i jałmużny. Można w tym czasie składać te ofiary w intencji osób indywidualnych lub wspólnot znajdujących się w potrzebie.

5.      Zapraszamy na krąg biblijny w czwartek 15 lutego po Mszy św. o godz. 19.00 do salki sw. Anny.

6.      Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie. Życzymy wszystkim naszym parafianom i gościom odwiedzającym Dublin błogosławionego tygodnia.

aktualizowano: 2024-02-24