Aktualności 9 grudnia 2016 wyświetleń: 1643

11 grudnia - III niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu

11.12.2016

1. W 4 niedzielę Adwentu 18 grudnia zapraszamy do wzięcia udziału w rozważaniach adwentowych po wszystkich Mszach św. Rozważania poprowadzi ks. Prał. Piotr Tarnawski, sekretarz Nuncjatury Stolicy Apostolskiej w Dublinie.

2. We wszystkie piątki Adwentu będzie możliwość dodatkowej spowiedzi św. od godz. 18:00. Do spowiedzi można przystąpić 30 min. przed rozpoczęciem Mszy św. w ciągu tygodnia i w niedziele. Spowiedź św. podczas Mszy św. niedzielnej można odbyć tylko w sytuacji wyjątkowej – obowiązek uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej wymaga rezygnacji z innych praktyk religijnych w tym samym czasie.

3. We wtorek 13 grudnia Mszę św. o godz. 13:15 odprawi w naszym kościele Nuncjusz Apostolski, Ks. Arcybiskup Charles Brown. Podczas Mszy św. zostanie poświęcony olej św. Anny. Po nowennie wszyscy zgromadzeni zostaną pobłogosławieni relikwiami św. Anny.

4. Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoen’a organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Lizbony: Ryan Air, wylot w czwartek 27.04.2017, godz. 6:45; powrót w poniedziałek 1 maja, godz. 10:00. Koszt pielgrzymki - €245 + bilety lotnicze. Warunkiem zapisu na pielgrzymkę jest indywidualne kupno biletu i wpłata zaliczki €50-00. Wszystkie miejsca w 1 grupie (50 os.) zajęte. Można zapisywać się do 2 grupy przeznaczonej dla pielgrzymów spoza Dublina – warunki te same co dla 1 grupy.  Ilość miejsc w 2 grupie ograniczona. Zapisy w biurze lub w zakrystii po Mszy św. u ks Stanisława.

5. Organizujemy 8-dniowią pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła w dniach od 20-27 czerwca. W programie między innym, miejsca nauczania i pobytu św. Pawła, zabytki antycznej Grecji i klasztory Meteora. Wylot z Dublina. Zapisy wraz z zaliczką do konca roku. Miejsc na pielgrzymce 25 osób.  Wiecej informacji u ks. Łukasza.

6. Opłatki na stół wigilijny można wziąć z koszyka przy ołtarzu Matki Bożej.  Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na wydatki związane
z działalnością duszpasterstwa.

7. Kiermasz przedświąteczny 11 i 18 grudnia, w godzinach od 9:30 – 15:00.

8. 17 grudnia o godz. 10:00 prosimy wolontariuszy o pomoc przy sprzątaniu kościoła, ustawianiu żłóbka i innych dekoracji światecznych.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

aktualizowano: 2016-12-11