Aktualności

Aktualności 8 września 2023 wyświetleń: 154

10 września 2023-XXIII niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA 10.09.2023

XXIII Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy: 

13 września – Wspomnienie obowiązkowe św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
15 września – Wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
16 września – Wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

2. Rozpoczęliśmy zapisy na katechezę przygotowującą do Sakramentu Bierzmowania: grupa młodzieżowa (12-17 lat), grupa dorosłych (od 18 lat). Pierwsze spotkanie obu grup w piątek 15 września po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00 w kościele św. Audoena. Regularne uczestniczenie we Mszy św.  w kościele św. Audoena albo w lokalnej parafii i przystępowanie do Sakramentów jest warunkiem przyjęcia na kurs. Zapisy w zakrystii kościoła św. Audoena przed lub po Mszy św.

3. Serdecznie zapraszamy na spotkanie  w salce św. Anny z polską Gardą z posterunku na Kevin Street w niedzielę 17 września o godz. 11:45.

4. Zapraszamy na warsztaty pisania ikony, które rozpoczną się w sobotę 16.09.2023r. o godz.9:00 Mszą świętą w kościele p.w. Św. Audoena w Dublinie. Warsztaty poprowadzi Joanna Alina Stempel. Zgłoszenia i pytania: Dorota Szlachta, tel. +353 86 201 1998 lub Joanna Stempel, WhatsApp +48 608 816 129. Warsztaty pisania ikon były prowadzone przez Joannę Stempel wielokrotnie w ośrodku Duszpasterstwa Polskiego w Newbridge. We wszystkich edycjach wzięło udział ponad 100 osób. Grupy zazwyczaj nie przekraczają 20 osób.

5. Odnowa w Duchu Św. Getsemani z Suwałk poprowadzi weekendowe rekolekcje „O przebaczeniu
i Uzdrowieniu” w Moynalvy, w dniach 22- 24 wrzesień 2023. W czasie tych trzech dni odbędzie się cykl konferencji, będzie okazja do pojednania z Bogiem, Eucharystia, będzie również czas modlitwy uwielbienia i adoracji. Każdy dzień jest ważny i tworzy jedną całość. Zapisy u księdza Janusza Ługowskiego. Szczegóły na stronie internetowej. Link podany na plakacie w gablocie ogłoszeń.

6. Karmelici z Whitefriar Street Church zapraszają na kolejny cykl spotkań szkaplerznych dla Polaków w każdą trzecią sobotę miesiąca. Rozpoczęcie spotkań 16 września o godz. 16.00. W programie: Eucharystia, nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej i konferencja poświęcona duchowości karmelitańskiej.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na Duszpasterstwo Polskie przy kościele św. Audoena.

Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

 

aktualizowano: 2023-09-16

Duszpasterstwo Księży Chrystusowców

St. Audoen Church, 14 High Street Dublin 8,
mob: 087 239 32 35
2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www szczecin, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne